MASÁŽ OBLIČEJE PROTI STÁRNUTÍ, BAŇKOVÁNÍ, ANEB TAJEMSTVÍ REGENERACE A MLÁDÍ

Děsí vás proces stárnutí pleti? A chtěli byste ho zpomalit? Ráda vám prozradím tajemství ukryté v baňkování. S masáží pomocí baněk jste se už určitě setkali. Ovšem věděli jste, že tuto techniku můžete praktikovat i na své tváři? Že ne? Dneska vám představím svojí nejoblíbenější techniku péče o pleť! Jak vám baňkování pomůže a co to vlastně je?

Jak zastavit čas aneb, jak zpomalit proces stárnutí?

Zní to jako klišé, ale dle mého názoru bychom měli mít vrásky rádi. Dopřávat si (sobě i svému tělu a obličeji) můžeme blahodárné rituály, které napomáhají cirkulaci krve. Když krev zdravě proudí, roznáší po těle i obličeji dostatečné množství kyslíku, který “oživuje” naše buňky. Mezi takové rituály můžeme zařadit pohyb, řízené cvičení, ale třeba i masáže. Ano, masáže jsou skvělou cestou, jak dopřát vypnutí jak tváři, tak i vaší mysli.

V následujících řádcích vám nejdříve prozradím, jak probíhá proces stárnutí. Poté vám předám své zkušenosti s baňkováním, které jsem si doslova zamilovala. Odhalím vám benefity i vám prozradím, jak správně baňkovat, aby vaše tvář zářila již po první masáži.

Jak probíhá proces stárnutí pleti?

Už na základní škole jsme se učili, že kůže je největší orgán našeho těla. Skládá se ze třech vrstev: pokožka, škára, podkožní vazivo. Pokožka tvoří povrch kůže.  Jako jediná se sama regeneruje, obnovuje. Často čteme, že obnova pokožky trvá 28 dní. S přibývajícím věkem se doba obnovy prodlužuje.

V oblasti kosmetiky se říká pokožce na obličeji “pleť”. Vzhled, barva a struktura pleti často ukazuje na kvalitu našeho zdravotního stavu. Obvykle prozradí i stupeň únavy a naše psychické rozpoložení. Hlavní složkou buněk v obličeji jsou tzv. keratinocyty, které se nacházejí ve spodní vrstvě kůže. Keratinocyty udržují naši pleť hydratovanou a také se dokážou samy obnovovat. Stárnutím buňky zpomalují svou aktivitu, schopnost se znovu a znovu obnovit.

Pro naše oko to vypadá tak, že hydratované buňky zůstávají pod povrchem. Oproti tomu buňky staré, suché vystupují na povrch. Starou a suchou pokožku je vhodné odstraňovat například peelingem, díky kterému šetrně z vrchní části pokožky odejdou staré buňky, a tím urychlíme proces regererace. 

Příjemnější cestou k regeneraci může být tzv. baňkování.

Masáž obličeje proti stárnutí, aneb tajemství mládí zvané „baňkování“

O pár řádků výše jsem psala, že s přibývajícím věkem se doba obnovy pleti prodlužuje. Ano, to je pravda. Důležité však je znát souvislosti. Člověku může být 50 let, ale fyzickou kondici může mít na 25 let. Stejně je tomu tak i u naší pleti. Pokud budeme naši pokožku “trénovat”, prokrvovat, napomáhat cirkulaci krve, která okysličuje naše buňky, výsledek v zrcadle nás může těšit i po šedesátce.

Baňkování obličeje je velice příjemná cesta, jak prokrvovat všechny svaly obličeje bez cvičení. Pokud je baňkování prováděno správně, dochází k hlubokému prokrvení i protažení svalů a vazů. Dokonce dochází i k odtažení svalů od lebeční kosti, čehož samotným cvičením dosahujeme velice náročnými způsoby. Mezi benefity patří prevence ukládání zapouzdřených tukových kapes, pigmentových skvrn, tvorby vrásek, popraskaných žilek ve tvářích. Skvělou odměnou je i velice příjemný pocit uvolnění a prokrvení celého obličeje.

Baňkování: Co to je a jak to funguje?

Baňkování je masážní metoda stará už několik tisíc let. Patří mezi nejefektivnější a prověřené techniky, které právě v omlazování  těla i obličeje mají velmi pozitivní výsledky. Baňkování funguje na principu podtlaku, který vzniká v baňce při stlačení a nanesení na pokožku – odsaje se z ní vzduch. Na pokožce se to projeví tak, že se pod baňkou rozšíří cévky a zrychlí se v nich průtok krve, také se aktivují podkožní vlákna a pokožka je regenerována. Díky většímu prokrvení pokožky je do buněk přiváděno více kyslíku a odváděno více toxinů do vylučovacího systému.

Čím vás baňkování potěší?

 • účinně oddaluje stárnutí pleti, zachovává mladistvý vzhled 
 • odvádí přebytečný maz a jiné toxiny z tváře
 • vyhlazuje tvář a pere se s neduhy pleti
 • zpevňuje, zvyšuje elasticitu, zlepšuje kvalitu kůže
 • podporuje kožní metabolismus a látkovou výměnu 
 • posiluje imunitní systém
 • příznivě ovlivňuje lymfatický systém

Jedná se skutečně o jednu z nejúčinnějších technik, kterými můžete pravidelně, ve svém volném čase o svoji tvář pečovat.

Návod na správné a bezpečné baňkování obličeje

 1. Obličejovou baňku nejprve šetrně očistěte, abyste si na obličej nenanášeli nečistoty. Baňku vyvařte v horké lázni (nejlépe také po každém použití).
 2. Pokud se líčíte, odličte si obličej.
 3. Naneste si na tvář přírodní olej. Osobně se můžu zaručit za kokosový, který sama používám. Dopřejte si klidně i větší vrstvu, abyste měli obličej hodně kluzký.
 4. Tělo baňky zmáčkněte uprostřed a poté ji přiložte na obličej – vzniká podtlak.
 5. Jemným tahem ji posouvejte od středu obličeje ke kraji. Od nosu k uším, ke kořenům vlasů. Promasírujte si celý obličej. Po celou dobu se snažte pokožku, kterou baňka natáhla do sebe, oddalovat od kosti, od vazivové tkáně.

POZOR! 

Ve chvíli, kdy si uvědomíte, jak je vám baňkování příjemné, doporučuji odložit baňku z obličeje. Nedopatřením se vám může stát, že si vytvoříte samou slastí modřinku. Buďte k sobě citliví. Pracujte s baňkami opatrně! S neopatrností byste si mohli nenávratně poškodit svaly v obličeji a ucpat lymfatický systém. Maximálně respektujte svůj obličej –rysy, konstrukci lebky i své pocity. Pokud baňkování vyvolává v některém místě obličeje / krku obličeje bolest, poraďte se s odborníkem na hledání příčin našich neduhů. Osobně vám doporučuji úžasnou ženu, které svěřuji své radosti i starosti ohledně těla já https://www.zdravinamiru.cz/. 

Baňkování nepraktikujte,

 • trpíte silným akné – pleť se musí předem přeléčit. 
 • máte-li spálenou tvář od sluníčka,
 • nemáte zhojenou jizvu ve tváři
 • aktuálně trpíte ekzémem či jinou vyrážkou.

Nenechávejte baňku dlouho na jednom místě bez pohybu -> vytvoří se modřiny.

Osobně si baňkování dopřávám každé ráno a večer. Hned po čištění zubů. Účinky na moji pleť mě doslova nadchly.

Chcete vyzkoušet baňkování na vlastní tváři? Vrtá vám hlavou, kde můžete baňky získat?

Pár jich mám skladem. Ozvěte se mi přímo:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Na lekcích vidím, že klientky, které si na sebe neudělají čas doma, se o to více těší na mé lekce obličejové jógy, aby si místo závěrečné relaxace probaňkovaly obličej. Užijte si chvilky s baňkou i vy. Změny na obličeji uvidíte záhy, ale ucítíte hned.

Baňkování je pro mě příjemnou každodenní rutinou a vřele jí doporučuji i Vám. Věřím, že se vám práce s baňkou zalíbí a brzy přijdou vytoužené výsledky.

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice obličejové jógy . Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu , který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici obličejové jógy .

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů