…bylo mi kousek přes 24 let, když jsem poprvé na svém čele viděla velkou pigmentovou skvrnu. Přivezla jsem si ji jako nevítaný suvenýr z Bali. Do roka byly skvrny i na tváři. Nejvíce mě trápily ty nad horním rtem. Moje sebevědomí utrpělo. Nerada jsem se dívala na sebe do zrcadla. Když jsem šla ven, mazala jsem se vším možným, abych alespoň trochu zamaskovala fleky. Zoufale jsem zkoušela všechno možné, abych se jich zbavila. Dopřála jsem si jak dávky laserů, tak sebechytřejší krémy, výživu orgánů, spánek, dovolenou, ale nic nezabíralo. Intuice mi napovídala, že pohyb, rozproudění krve, aktivace buněk musí vést logicky k regeneraci.
Objevení Obličejové jógy >>> a omamujícího baňkování dokázalo nevídané zázraky ve velice krátkém čase. Baňkování je pro mě domácí kosmetikou, balzámem pro pleť a mazlení pro moji ženskou duši.
Pokud i vás děsí změny, které s věkem zdobí pleť, neváhejte číst dál. Ráda vám prozradím tajemství ukryté v baňkování. S masáží pomocí baněk jste se už určitě setkali. Ovšem věděli jste, že tuto techniku můžete praktikovat i na své tváři? Že ne? Dneska vám představím svoji nejoblíbenější techniku péče o pleť! Jak vám baňkování pomůže a co to vlastně je? V dalších řádcích vám odhalím, s čím vším dokáže baňkování pomoci. Dozvíte se, jak správně baňkovat v návodu „krok za krokem“. Nakonec vám prozradím, kde baňky získat.
Nevím, jak vy, ale já miluji rozmazlování. Jsem vděčná, že mám tu možnost dopřávat si (sobě i svému tělu a obličeji) blahodárné rituály, které napomáhají regeneraci. Když krev zdravě proudí, roznáší po těle i obličeji dostatečné množství kyslíku, který „oživuje” naše buňky. Mezi takové rituály můžeme zařadit pohyb, řízené cvičení, ale třeba i masáže. Ano, masáže jsou skvělou cestou, jak dopřát vypnutí jak tváři, tak i vaší mysli.
Než začneme „vypínat“, mrkněme pod pokličku. Připomeňme si, jak to s tou pletí je a jak funguje, jak se obnovuje i jak stárne.
Už na základní škole jsme se učili, že kůže je největší orgán našeho těla. Skládá se ze třech vrstev: pokožka, škára, podkožní vazivo. Pokožka tvoří povrch kůže. Jako jediná se sama regeneruje, obnovuje. Často čteme, že obnova pokožky trvá 28 dní. S přibývajícím věkem se doba obnovy prodlužuje.
V oblasti kosmetiky se říká pokožce na obličeji „pleť“. Vzhled, barva a struktura pleti je odrazem našeho zdravotního stavu. Obvykle prozradí stupeň únavy i naše psychické rozpoložení, výši dehydratace a mnoho dalšího. Pokud by vás téma diagnostiky dle obličeje zajímalo více, čtěte tady >>>. Svaly na obličeji jsou s pokožkou plně srostlé. Jak vitální máme svaly a vazy, tak vitální je naše pleť. Více o mimických a žvýkacích svalech jsem vám psala tady >>>. Hlavní složkou buněk v obličeji jsou tzv. keratinocyty, které se nacházejí ve spodní vrstvě kůže. Keratinocyty udržují naši pleť hydratovanou a také se dokážou samy obnovovat. Stárnutím buňky zpomalují svou aktivitu, schopnost se znovu a znovu obnovit.
Pro naše oko to vypadá tak, že hydratované buňky zůstávají pod povrchem. Oproti tomu buňky staré, suché vystupují na povrch. Starou a suchou pokožku je vhodné odstraňovat například peelingem, díky kterému šetrně z vrchní části pokožky odejdou staré buňky, a tím urychlíme proces regenerace. Příjemnější cestou k regeneraci může být tzv. baňkování.
O pár řádků výše jsem psala, že s přibývajícím věkem se doba obnovy pleti prodlužuje. Ano, to je pravda. Důležité však je znát souvislosti. Člověku může být 50 let, ale fyzickou kondici může mít na 25 let. Stejně je tomu tak i u naší pleti. Pokud budeme naši pokožku „trénovat”, prokrvovat, napomáhat cirkulaci krve, která okysličuje naše buňky, výsledek v zrcadle nás může těšit i po šedesátce.
Baňkování obličeje je velice příjemná cesta, jak prokrvovat všechny svaly obličeje i bez cvičení. Pokud je baňkování prováděno správně, dochází k hlubokému prokrvení i protažení svalů a vazů. Dokonce dochází i k odtažení svalů od lebeční kosti, čehož samotným cvičením dosahujeme velice náročnými způsoby. Mezi benefity patří prevence ukládání zapouzdřených tukových kapes, pigmentových skvrn, tvorby vrásek, popraskaných žilek ve tvářích, prevence akné, ale i uvolnění dutin při nachlazení. Skvělou odměnou je i velice příjemný pocit uvolnění a prokrvení celého obličeje. Pocit po baňkování mé klientky přirovnávají k blaženosti po profesionálním kosmetickém ošetření. A teď mi řekněte, kdo by si chtěl nechat takovou slast ujít?
Baňkování je masážní metoda stará už několik tisíc let. Patří mezi nejefektivnější a prověřené techniky, které právě v omlazování těla i obličeje mají velmi pozitivní výsledky. Baňkování funguje na principu podtlaku, který vzniká v baňce při stlačení a nanesení na pokožku – odsaje se z ní vzduch. Na pokožce se to projeví tak, že se pod baňkou rozšíří cévky a zrychlí se v nich průtok krve, také se aktivují podkožní vlákna a pokožka je regenerována. Díky většímu prokrvení pokožky je do buněk přiváděno více kyslíku a odváděno zvýšené množství toxinů do vylučovacího systému.
Na trhu je spousta přístrojů na zkrášlení. Od galvanických, ultrazvukových, fyto i foto žehliček, ionizátorů, exfoliátorů po leštěné kameny ve tvaru válečků, hřebínků atd… všechny do jedné mají omlazovat pleť. Jsem zvědavá, a proto stále testuji. Sama chci používat to „TOP“, co 21. století nabízí. Proto vám s klidem mohu prozradit:
Jedná se skutečně o jednu z nejúčinnějších technik, kterými můžete pravidelně ve svém volném čase o svoji tvář pečovat.
O dalších omlazujících technikách se dočtete v knize Omlazujících technik >>
POZOR!
Ve chvíli, kdy si uvědomíte, jak je vám baňkování příjemné, doporučuji odložit baňku z obličeje. Nedopatřením se vám může stát, že si vytvoříte samou slastí modřinku. Buďte k sobě citliví. Pracujte s baňkami opatrně! S neopatrností byste si mohli nenávratně poškodit svaly v obličeji a ucpat lymfatický systém. Maximálně respektujte svůj obličej – rysy, konstrukci lebky i své pocity. Pokud baňkování vyvolává v některém místě obličeje/krku bolest, poraďte se s odborníkem na hledání příčin našich neduhů. Osobně vám doporučuji úžasnou ženu, které svěřuji své radosti i starosti ohledně těla já https://www.zdravinamiru.cz/.
Baňkování nepraktikujte,
Nenechávejte baňku dlouho na jednom místě bez pohybu -> vytváří se modřiny.
Osobně si baňkování dopřávám každé ráno a večer. Hned po čištění zubů. Naštěstí mě už netrápí pigmentace ani jiné neduhy. Nyní mi je baňkování skvělou prevencí před projevy únavy od četného nočního vstávání k mému miminku. A věřte, účinky jsou opravdu vidět.
Pár jich mám skladem. Ozvěte se mi přímo:
Sama baňkuji několikrát denně. Je to prostě návykové.
Na lekcích vidím, že klientky, které si na sebe neudělají čas doma, se o to více těší na mé lekce obličejové jógy, aby si místo závěrečné relaxace probaňkovaly obličej. Užijte si chvilky s baňkou i vy. Změny na obličeji uvidíte záhy, ale ucítíte hned.
Baňkování je pro mě příjemnou každodenní rutinou a vřele ji doporučuji i vám. O baňkování jsem hovořila i u Jana Krause, ale nekoukejte na to, jak baňku používá. Je skvělým příkladem, jak si zhmoždit tvář. Před baňkováním je vždy nutné nanést olej. A to Honza nedodržel. Současně nikdy baňku nenecháváme na jednom místě. Prostě Honza dělal legraci a já se strachovala, aby druhý den neměl modřiny. Neváhejte zhlédnout záznam a zasmát se s námi:
Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.