PRÁZDNINY „KoronaVirus“ aneb PŘÍLEŽITOST PRO POSÍLENÍ VZTAHŮ

V následujících řádcích  vám s vděčností posdílím osobní příběh minulých dní z mojí domácnosti.Už nějakou dobu nesleduji zprávy ani nečtu noviny.  Kdybyste mi nepsali smutné a vystrašené e-maily o tom, co vás trápí, ani by mě nenapadlo sdílet svoje myšlenky k tomuto tématu „mimo jógu“ takhle veřejně. Před pár dny se u nás doma stalo něco, co vytvořilo tolik krásného, že se s vámi chci podělit a inspirovat vás.  Vždy jsem patřila mezi ženy, které mají vše pod taktovkou, včetně domácnosti. Nyní jsem však těhotná a prioritou je pro mě i mého muže zdraví miminka.

Jaká příležitost musela přijít ze společnosti až k nám domů, abych pustila otěže?

Co se muselo stát, abych svému muži dala důvěru o naši rodinu pečovat a chránit ji? Abych si dovolila být šťastná, z toho, že můžu jen tak být a k mému muži vzhlížela?  To vše a mnohem víc vám prozradím. Zpětně vidím, že konečně jsem v ženské roli a energii. Jak k tomu můžete dospět i vy se dočtete…

…bývala jsem ženou, která je silná, soběstačná, hrdá, sebevědomá. Můj muž mi často říkal, že právě pro moji “schopnost” se do mě zamiloval. Vnímala jsem to opravdu pozitivně. Po prvních měsících společného bydlení se však začaly ukazovat situace, ve kterých nám ani jednomu nebylo dobře. Já jsem svoji dominancí válcovala jeho mužskou roli, přebírala jsem mu ji….. Tak to bývalo. 

Dnes vnímám vše jinak. 

Dlouho jsem odolávala “negativním a poplašným zprávám z médií”. V minulém týdnu mi kamarádka poslala osobní vyděšenou zprávu. Po vyslechnutí se mi řinuly slzy po tvářích z hrůzy, co se to děje. Samozřejmě jsem vyhledala náruč mého muže. Uf, ještě že byl doma. Oba jsme věděli, že smutek přenáším “zbytečně” na nevinné miminko v bříšku. Ještě ten den mi můj muž navrhl, že se o všechno potřebné postará a zajistí, abychom byli v bezpečí. On bude sledovat zprávy, on bude ten, kdo mi řekne, že je potřeba něco udělat (třeba zařídit roušky), on nakoupí, on půjde na poštu… Já mám za úkol se postarat o domácnost a vlastní pohodu, klid a tvořit doma veselí.

Jeho slova mi přinesla nečekaně silnou úlevu, klid a radost. Děkuji, děkuji, děkuji. Přiznávám, že v tu chvíli mi doslova vyrostl před očima, můj ochránce. 

Když se nad tím tak zamyslím, myslím si, že to, co vymyslel absolutně skvěle. 

Proč přeladit tělo i mysl na radostnou vlnu?

Proč si myslím, že by celá domácnost neměla sledovat zprávy, dokola hovořit co hrozného se kde děje? 

Než vám odpovím, mám pro vás ještě jednu otázku: „Co se v těle děje, když jsme ve stresu?“. Stres velmi ovlivňuje psychiku člověka. Se stresem přichází panika, strach, deprese, úzkosti apod. Stres je stav, který se dostaví, je-li lidský organismus vystaven náročné, zátěžové či nebezpečné situaci. Mohla bych ho přirovnat k pocitu „jsem připraven k boji“, tedy, že tělo je stavěno do akční pozice a jsou do organismu vyplavovány stresové hormony adrenalin, kortizol a kortizon. Krátkodobý stres je nedílnou součástí lidského života – pomáhá nám zvýšit náš výkon. Tenhle krátkodobý stres trvá chvíli a poté následuje uvolnění a dávka pozitivních hormonů jako např. dopamin (hormon štěstí), serotonin (hormon spokojenosti) a další zdravé látky. Ovšem ve chvíli, kdy je tělo stresu vystavováno dlouhodobě, dochází ke svalovému tonusu a napětí. Dlouhodobé vyplavování hormonu „připraven k boji“ vede k překyselení organismu, které má za příčinu mnoho civilizačních chorob včetně zásadního snížení obranyschopnosti imunitního systému. Náš imunitní systém nejen v dnešních dnech musíme naopak podporovat. 

Za zkoušku nic nedáte

Zkuste to doma také. Kroky jsou pouze 2 a napsat je, je skutečně jednoduché. Samotná realizace může mít své výzvy především v oblasti důvěry a ochoty pustit otěže a dovolit druhému, aby právě on/ona „věděl“ víc než já. Nebo naopak. Důležité je, aby vám v celém procesu bylo dobře. Vám všem. Je možné, že po přečtení následujících řádků si budete ťukat na čelo. Pokud je tomu tak, neváhejte na mé myšlenky zapomenout a pokračujte / volte cesty, které fungují vám.  Já vám předávám vlastní zkušenost, která mi při každém pomyšlení blaží tělo i duši. Teď už k postupu:

  1. Dohodněte se, který člen (jeden) rodiny bude aktuální situaci sledovat a který zajistí rodině to nejnutnější

    • Bude chodit na nákupy, poštu, do banky a zařizovat cokoli, kde přijde do kontaktu s cizími lidmi. Měl by to být ten, kdo je psychicky i fyzicky nejodolnější. V ideálním případě muž. Může tím být zásadně podpořena mužská energie v roli ochránce rodiny. Pravdou je, že je jedno, zda bude “velvyslancem” muž nebo žena. Důležité je, aby byl dostatečně psychicky odolný a již teď v domácnosti rozhodoval. Věřte mi, je to opravdu velká úleva, předat starosti na bedra partnera a prostě jen být. I kdyby jste “velvyslancem” měla být vy, neváhejte si zajistit příjemné a podporující podmínky.
  2. Zbytek rodiny by měl mít za úkol tvořit veselí a příjemnou atmosféru

    • Velice tím posílíte vztahy v rodině a pevně uchopíte důvěru mezi sebou. Neváhejte mi do komentářů napsat, jak situaci vnímáte vy u vás doma.

Přemýšlela jsem, jak bych vás mohla podpořit já

S kolegyní Maruškou, jsem zpracovala seznam technik, které přinášejí radost. Přelaďují mysl od negativního k pozitivnímu. Přijměte naši dávku radosti na stránce https://jogamaniak.cz/sirme-radost/#. Řídíme se heslem

Šiřme RADOST, jako cestu k POSÍLENÍ IMUNITY každého z nás“.

Věřím, že rozesmějeme i vás. Oceníme, když radost budete šířit dál i vy.

Pamatujte, že každý bod na obličeji souvisí s některým z životně důležitých orgánů.  Pokud vás k tématu „mapy orgánů v obličeji“ zajímá více, čtěte tento článek >>> .

Budeme-li udržovat úsměv, ba dokonce smích, budeme se cítit lépe na těle i duši vy i vaše okolí.

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.