CO DĚLÁME ŠPATNĚ, KDYŽ OBLIČEJOVÁ JÓGA NEFUNGUJE?

Zaujala vás obličejová jóga a totálně jste jí propadli? Cvičíte a snažíte se dělat vše proto, abyste viděli výsledky, ale stále nic? V dnešním článku se zaměříme na to, co by mohlo být příčinou, že výsledky stále nevidíme.

Obličejová jóga

Obličejová jóga je cvičením pro obličejové svaly. Jistě jste se již dočetli, jak je prospěšná pro naši tvář, navrací do naší tváře pružnost, plnost a pevnost, čímž stimuluje a potlačuje stárnutí. Můžeme tedy říci, že vás velmi omladí, cítíte se skvěle a navíc se jedná o levnou a bezbolestnou metodu k udržení tváře bez nepříjemných vad na kráse. Co když ale…

Nefunguje! Ale proč?

Důvodů, proč na vaší tváři nezáří žádný větší pokrok, může být hned několik. Tím prvním, kterým bych se chtěla zabývat, je špatné cvičení. Respektive jde o to, jestli dodržujete zásady tréninku, kterých je 5 – prohřátí a prokrvení pleti, posilování tváře pomocí obličejových cviků, uvolnění svalů a následné promasírování a nakonec krásný úsměv. Těchto 5 kroků je klíčem ke krásnému a zdravému obličeji. Jestliže tyto kroky dodržujete a stále výsledky nevidíte, tak potom může problém pramenit někde jinde. Může jít také o špatné provádění cviků. Jestliže cvičíte obličejovou jógu pouze podle videí či obrázků, může se stát, že cvik provádíte špatně, tudíž může mít jiný účinek, než jaký si představujete. V tomto případě bych doporučovala navštívit lekci obličejové jógy, prokonzultovat či si zacvičit s instruktorem obličejové jógy, který vám jistě rád poradí. Mrkněte na termíny kurzů. Obličejová jóga, aby byla prováděna správně, zahrnuje také práci s dechem, bránicí, s postavením těla, vizualizací a dalšími technikami, na které vás váš učitel FACE YOGY upozorní a poradí, jak na to. Nedílná součást správného cvičení je i její pravidelnost. Bohužel bez pravidelného tréninku nemůžeme čekat zázraky. Jestliže cvičíte jen jednou do týdne pár minut, nemůžete se divit, že výsledky nepřicházejí. Doporučená doba ke kvalitnímu cvičení obličejové jógy je 5-10 minut denně. 

Dělám vše výše zmíněné, ale stále nic!

Dodržujete zásady tréninku, správně provádíte cviky, navštívili jste lekci a nechali si poradit i s dalšími technikami a cvičíte pravidelně, ale stále nevíte, proč na vás obličejová jóga nepůsobí? Tím pádem se vaším problémem stává špatný životní styl. Do pojmu „zdravý životní styl“ můžeme zařadit mnoho. Může se jednat o nedostatek spánku či nedostatek pohybu a sportu. Zdravá a vyvážená strava je taky základem k úspěchu k celkovému zdraví organismu. Omezit byste měli zejména alkohol, kouření, mastná, tučná a sladká jídla a zařadit do stravy více ovoce a zeleniny společně s kvalitními zdroji bílkovin, vlákniny, sacharidů a tuků. Také jestli jste zvyklí na pití sladkých nápojů (sody, džusy, minerálky, coly apod.), může se stát, že i tohle na vás může mít vliv. Dodržování pitného režimu, nejlépe čisté vody či bylinkových čajů podpoří vaši snahu za výsledky obličejové gymnastiky. Dalším z velkých problémů může být STRES. Více o stresu a jak na něj vám píšu tady. Emoce se zrcadlí ve tváři, proto jestli často cítíte negativní emoce, žijete v nezdravém prostředí, stýkáte se s nepříjemnými lidmi, děláte to, co vás nebaví – všechny tyto situace vám přináší nelibé pocity, které se ve vaší tváři odráží. Zkuste se proto zamyslet, co vás dělá šťastnými, s kým jste rádi, co vás baví dělat a jak si odpočinout od stresu. Doporučuji zajít do přírody, která má pro celé tělo a mysl pozitivní účinek. Jestliže jste spokojení, šťastní a dobře naladění, cvičení půjde mnohem lépe. Také výrazné líčení, nekvalitní kosmetika či užívání některých léků, může funkci obličejové józe znesnadnit. 

V dnešním článku jsme se zaměřili na věci, které mohou obličejovou jógu nepříjemně ovlivňovat. To, že nemusíme vidět výsledky hned na začátku je jasné, avšak jestli už nějakou dobu tento typ jógy cvičíme a stále nic, pak problém jistě bude mít někde pramen. Může se jednat o špatné provádění nebo jiné techniky přímo při cvičení jógy, či o špatný životní styl. Jestli jste se v nějakém z těchto problémů našli, zkuste jej vysadit a určitě se vaše vytoužené výsledky brzy objeví!

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.