Valentýn – svátek lásky

V úterý 14. února nás čeká den svatého Valentýna. A ať už jsme zrovna sami, nebo s partnerem, je to hezká příležitost udělat si na sebe čas a dopřát si něco výjimečného. Posílám vám pár tipů, co zítra podniknout… 

Co dělat na Valentýny?  

 • Dopřejte si romantickou večeři v lepší restauraci, kam běžně nechodíte. Využít můžete degustační menu.
 • Dejte děti k babičce na hlídání, objednejte si oblíbené jídlo k večeři, ať nemusíte nic řešit, a pusťte si romantický film, který už znáte, ať máte i prostor se v průběhu občas bavit a být spolu. Doporučit vám mohu klasiku jako jsou filmy: Snídaně u Tiffanyho, Čokoláda, Duch a nebo Láska nebeská.
 • Jděte někam ven za kulturou. Vyberte si divadlo, operu nebo koncert a užijte si kulturní zážitek společně. 
 • Mrkněte, jestli nedávají v kině nějaký pěkný film a vyražte. 
 • Zarezervujte si wellness nebo masáž a dopřejte si zasloužený relax na místě, které máte rádi, nebo jste již dlouho plánovali navštívit. 
 • Věnujte si společný čas, vymyslete menu a uvařte si doma slavnostní večeři. Udělejte to spolu a dejte si plnou pozornost už i při plánování, nákupu, při vaření a samotné večeři.  
 • Máte nějaké speciální místo nebo zážitek, který připomíná vaše seznámení? Pakliže to zrovna čas a situace dovolí, zopakujte to. 
 • Zeptejte se sebe navzájem, jak byste chtěli Valentýna trávit, co by vás navzájem potěšilo, jak byste chtěli společný čas využít. Tak nejlépe zjistíte jeden o druhém, co by chtěl dělat. 
 • Udělejte prostě něco jinak. Pronajměte si pokoj v hotelu, zajděte do města na večeři, dopřejte si romantický večer a noc plnou vášně. Jdetě do akce a obdarujte sebe…

A na co nezapomenout?

Především na sebe. Udělejte si pro sebe čas, použijte speciální masku, exkluzivní kosmetiku nebo olejíčky pro vaši pleť. Dopřejte si relaxační koupel nebo vyživující meditaci. Na večer pak použijte možná i výraznější líčení, hezké spodní prádlo a šaty, v kterých se budete sama sobě líbit a budete se cítit výjimečně. Trochu inspirace najdete zde níže…

Kosmetika je samostatná kapitola

Kůže je největší orgán těla. Co vtíráme do pleti, jako bychom polykali. Teď se zamyslete, je kosmetika, kterou aktuálně užíváte, „jedlá”? Pokud nikoliv, tak si zaděláváte na problém. Osobně nejsem zastáncem mazání, ale mé klientky ano. Proto často testuji různé přírodní/BIO řady. Jaké jsou mé zkušenosti a získaná přesvědčení, máte v textu níže.

Krémy, séra, oleje

Z tisíců produktů, které mojí pletí prošly, mohu přísahat, že TOP jsou bio jedlé oleje a domácí jedlé masky, ty, které ukuchtíme ze zásob v ledničce. Tedy můžete z nich vařit i si je dát na pleť. Více si o pleťových olejích na pleť poslechněte v rozhovoru s expertkou na esenciální oleje. U videorozhovoru najdete i výčet olejů podle typu pleti (mastná/suchá/smíšená/citlivá), které můžete s klidným srdcem užívat a být si jistá, že pleti i tělu jedině prospívají. Současně vám prozradím, které jsem si oblíbila já nejen na baňkování. 

Líčení 

Ano, i líčidla dokáží naši pleť (a tím organismus) látkami, které nám neprospívají, zatěžit. Proto buďte bdělá. S láskou k milované osobě pečujte o vlastní pleť. Pokud se líčíte, užívejte BIO přípravky. Proč BIO? Když jsou označeny BIO, nemusíte studovat složení. Prostě máte jistotu, že pleti jen prospěje. Pokud si přejete zkontrolovat přípravky, které užíváte dnes, tak vám posílám přehled látek jedovatých a užívaných v kosmetických přípravcích na českém trhu. Pokud jedinou látku ve své kosmetice najdete, buďte důsledná, vyhoďte ji do koše. Přeci nechcete doslova otravovat vlastní organismus. 

Moderní kolagenové doplňky stravy

Víte, že zastávám zdravé – přirozené cesty, které aktivují růst našich kolagenových vláken. Přesto i moje maminka stále užívá kolagenové doplňky stravy s vírou, že jí přestanou vrzat kolena, omladí pleť a nevím, co ještě. Možná vás téma volá, možná nikoliv.

Přírodní zázrak Bakuchiol nebo chemický, záludný retinol?

Retinol je skloňován a kosmetickými firmami valně prezentován i přes své nežádoucí účinky. Cítím potřebu vám k němu napsat své zjištění, abyste byla informována, až na vás někde vyskočí RE-klama. Přírodní verze retinolu se jmenuje Bakuchiol a je jeden z nejpopulárnějších přípravků z přírodní péče o pleť. Protože má Bakuchiol 100% přírodní složení, je vhodný pro všechny typy pleti i pro ty nejcitlivější z nás včetně těhotných žen. Užívat jej můžete denně, ráno i večer. První účinky budete sledovat po 1. měsíci. Je však vhodné být trpělivá a vyčkat další 2. Klinické studie ukázaly, že při aplikaci na kůži fungují obě látky podobně. Po 12 týdnech každodenního používání Bakuchiolu se stav pleti účastnic testování významně zlepšil.

 • Zjemňuje vrásky a strukturu pleti.
 • Stimuluje kolagen, zlepšuje pevnost a pružnost pokožky.
 • Chrání kůži před oxidačním stresem a negativními vlivy prostředí.
 • Má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, léčí akné.
 • Je efektivní jako retinol, ale bezpečný, bez nežádoucích účinků.

Chcete další informace, jak se starat a omlazovat přirozeně pleť? Mrkněte na moji knihu Omlazující techniky pro zdravou pleť bez vrásek >>

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.