PLNÉ A ČERVENÉ RTY, KTERÉ PŘÍMO VYBÍZEJÍ K POLIBKU

Jistě se mnou budete souhlasit, když napíšu, že ženské rty mají jednu z nejvýznamnějších rolí v sexuální přitažlivosti. Jsou nejsmyslnějším aspektem ženského těla. Čím má žena plnější a výraznější rty, tím se cítí lépe, tím více na sebe poutá pozornost okolí. Jenomže příroda nebyla ke každé z nás v tomto ohledu příliš štědrá. Jak tedy dosáhnout dokonalosti rtů Marilyn Monroe, nezpochybnitelného sexy symbolu mužů? O tom vám prozradím více v textu níže.

Jak zvýraznit rty v 21. století?

Když jsem si připravovala podklady k tomuto článku, chvílemi jsem až kroutila hlavou, co dokážeme pro krásu vymyslet. No, počtěte si se mnou. Věřím, že v následujících řádcích najdete to pravé řešení pro sebe a zároveň se u některých nápadů i zasmějete.

  1. Jako nejsnazší cesta se zdá zvolení vhodné konturovací tužky, rtěnky a lesku. Na první pohled jednoduché, ale i vhodně se nalíčit je tak trochu umění. Některá žena to zvládne za chviličku, jiná
    u zrcadla nějaký ten čas stráví. Při výběru rtěnky se nezapomeňte zaměřit nejen na slušivý odstín, ale také na její složení a slíbatelnost.
  2. Vhodnou alternativou může být permanentní make-up. Osobně s tím nemám žádnou zkušenost. Jen vím, že to existuje. Nejspíš to není zadarmo a napořád. Ale na období roku/let, než se procedura musí opakovat, to může skvěle pomoci. Já sama bych se obávala, že to bolí. Asi jako tetování. 
  3. Ke zvětšení rtů nám samozřejmě mohou dopomoci plastičtí chirurgové. Každé z nás je jasné, že jejich procedury rozhodně nejsou zadarmo. Naopak to poleze do peněz. A nejsem si jistá, že při pohledu na některé naše celebrity a jejich „kačeří“ úsměvy, toužíme po něčem podobném.
  4. Bezpečnější alternativu nabízí tzv. zvětšovač rtů. Jeho použití je snadné. Navlhčíme okolí úst, přiložíme zvětšovač (baňku) a přibližně 15 až 20 minut sajeme. Efekt zvětšených rtů pak vydrží až tři hodiny. To zní sice lákavě, ale nedovedu si představit, že půjdu na rande, které po třech hodinách přeruším, abych mohla jít někam do ústraní znovu „sát.“ 

Jak na přirozené, plné a rudé rty?

Ze všeho nejdůležitější ale je, aby naše rty byly zdravé, a proto o ně musíme náležitě pečovat. V nejlepší kondici bývají na počátku dospělosti. S přibývajícím věkem ztrácí svoji pružnost, vláčnost a objem. Vlivem oslabování činnosti krevního oběhu blednou a ztrácí na své svěžesti. Rty neobsahují hormon melanin, nemají mazové žlázy (trpí vysycháním) a díky velkému množství nervových zakončení velmi citlivě reagují na vnější vlivy (sluneční záření, vítr, mráz a podobně). Jemných krémů na jejich posílení, regeneraci a zvláčnění nabízejí kosmetické firmy celou řadu. Ale který si vybrat? To vám neporadím. Já věřím na efekt „zevnitř ven”. Tedy, co se uzdraví vevnitř, se zanedlouho projeví venku. 

Možná vás překvapí, že snadnou, přirozenou a bezpečnou cestou, jak dosáhnout plnějších, prokrvenějších a mladistvějších úst, je obličejová jóga. Zní to sice legračně, ale i rtům prospívá pravidelný tělocvik! 

Za všechny uvedu alespoň jeden příklad cviku obličejové jógy:

  1. Cvik. Našpulte rty, pošlete vzdušný polibek. V našpulení držte 5 nádechů a výdechů. A uvolněte. Opakujte 10x a sami ucítíte, že se něco děje. Při tomto cvičení je důležité mít naprosto uvolněné svaly v oblasti očí a čela.
  2. Cvik. Přetáhněte horní i spodní ret přes zuby. Pevně stiskněte. Držte 5 nádechů a výdechů. A uvolněte. Opakujte 10x a sami ucítíte, silné prokrvení ve rtech. I při tomto cvičení je důležité mít naprosto uvolněte svaly v oblasti očí a čela.

Tak už víte, jak na plné a rudé rty? Jak je to s našimi rty – jak se věkem mění, co jim škodí, co naopak prospívá a jak o ně můžeme pečovat, aby byly co nejkrásnější, nejsvůdnější a nejpřitažlivější. A na závěr ještě jedna banální připomínka. Nezapomeňte se smát! Ani plné a červené rty nejsou bez milého úsměvu to „pravé ořechové“! 

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.