JAPONSKÉ TEJPOVÁNÍ

Jsi vytížená? Těžko hledáš čas pro sebe? Jak by se Ti líbilo, kdyby omlazující procedura probíhala během Tvého spánku? Vrásky vyhlazující japonské tejpování obličeje je právě pro Tebe. Japonské tejpování tváře je úžasným pomocníkem při odstraňování mimických stereotypů, které jsou příčinou dynamických a časem statických, hlubokých vrásek. Navíc, když tejpy nalepíme na noc, dochází k procesu omlazování/vyhlazení mimických vrásek během našeho spánku. Nejsme jimi tedy nijak omezeni, a v podstatě je ani nevnímáme. Předpokladem ale je, že ovládneme techniky tejpování. Je jich mnoho a je potřeba si mezi nimi vybrat ty, které budou pro nás účinné a příjemné.

KOŘENY TEJPOVÁNÍ

O tejpování víme už tisíce let. Egypťané a Řekové užívali pásy látky k ošetření rány, ale také si tím fixovali pohybový aparát. Pevné obvazové materiály, jak je známe dnes, byly ve starém Řecku využívané téměř na všechno. V 70. letech 20. století si pan Kenzo Kase vyvinul vlastní metodu tejpování. Vznikl nový materiál, který má skvělé vlastnosti, a Kenzo Kase se zasloužil o moderní elastické, kineziologické tejpování.

OBLIČEJOVÉ TEJPY

Nejčastěji si představíme pružnou pásku. Ale pro účinné tejpování na obličeji Ti doporučuji tejpy kruhové. Pásky jsou elastické dvěma směry. V oblasti tváře nám dokáží roztahovat podkoží jen doprava doleva nebo nahoru dolů. Svalové partie na obličeji se však překrývají. A k tomu byly vyvinuty v Japonsku tejpy kruhové, obličejové. Kruhové tejpy působí na podkoží všemi směry a tím za nás udělají velký kus práce navíc.

Ať už páska nebo kroužek, oba tvary mají schopnost ovlivňovat měkké tkáně, jejich napětí. Jak? Nadzvedají nervová zakončení i měkké tkáně pokožky. Díky tomu:

 • odtékají nahromaděné tekutiny,
 • svaly se zbaví nežádoucího napětí,
 • dochází k růstu nového podkoží.

JAKÁ MÍSTA NA OBLIČEJI TEJPUJEME?

Estetické tejpování obličeje provádíme s cílem odstranit vrásky nebo otoky. Tejpovat můžeme:

 • Čelo (odstranění vodorovných vrásek).
 • Metopický šev (místo, kde se opravdu hodně soustředí napětí).
 • Také část obličeje, kde končí čelo a začínají růst vlasy.
 • Spánky, které prozrazují náš věk. Pamatujme si, že spánkový sval zasahuje až do vlasové pokožky.
 • Nos i boční nosní křídla, jejichž zkrácení je hlavní příčinou nosoretních rýh. Asi Tě překvapí, že dolní část nosu je třeba roztahovat, nikoli ztenčovat. Právě k tomu slouží tejpy umístěné pod nosem i přímo na středu nosu.
 • Dalším místem, kam můžeme lepit tejp, jsou svaly žvýkací i lícní. Jsou to velmi silné svaly, které nám posouvají dolní čelist, čímž deformují obličejový rám – úhel mládí. Žvýkací svalstvo spojující dolní a horní čelist je nutné uvolňovat a vracet jim jejich ideální délku.
 • Tejpy lze nalepit jak pod bradu, aby pracovala s místem, kde se často hromadí přebytečná tekutina, tak i na krk, dekolt k aktivaci příslušných svalů. Práce s krkem je pro náš vzhled opravdu velmi důležitá a rozhodující je i včasnost nápravy nedostatků. Na krku lze lepit tejpy ze všech stran. Často se užívají k nápravě postavení 7. krčního obratle. Tejpy na krku lze obvykle nechat působit delší čas, než je tomu u tejpů na obličeji, kde je pokožka jemnější.

NIKDY NETEJPUJ

 • Nedáváme tejpy do oblasti pod očima! V oblasti spodní části očnice, procházejí důležité tepny.
 • Netejpujeme otevřené rány, dermatitidu nebo horečnaté stavy. Používání tejpů bys měla konzultovat se svým ošetřujícím lékařem i v případě, že máš bradavice nebo záněty na kůži.
 • Nikdy nefixujeme vrásku! Nejprve musíme kůži roztáhnout a teprve potom přiložit tejp.

12 ZÁSAD JAPONSKÉHO TEJPOVÁNÍ OBLIČEJE

 • První aplikaci vyzkoušej za uchem, aby sis byla jistá, že Tvá pleť reaguje dobře. Vzhledem k tomu, že pásky obsahují uvolňující látky a také lepidlo, mohou se vyskytnout počáteční podráždění nebo alergie. Pokud se do 2 hodin reakce nedostavila, můžeš tejpovat na obličeji.
 • Jedním z nejdůležitějších faktorů je důsledné dodržování postupu!
 • Je nutné si předem rozmyslet, kdy a za jakým účelem chceme tejpy použít. Chceme odbourat nevědomé mimické návyky? Například mračení u práce? Pak tejpujme přes den. Nebo chceme vyhladit mimické vrásky? Pak tejpujme během noci.
 • Čistá, odmaštěná pleť. Na tejp musí být pokožka připravena především tak, že bude čistá. Použít můžeme jakékoliv odličovací nebo micelární vody a jemné tampony.
 • Zrcadlo postavíme do úrovně očí. Při procesu tejpování musíme dát pozor i na správnou polohu celého těla a postavení hlavy. Chybou je, když přitom například sedíme a nakláníme se nad zrcadlo.
 • Nikdy nefixujeme vrásku! Nejprve musíme kůži roztáhnout a teprve potom přiložit tejp. Vzhledem k tomu, že kruhový tejp je pružný všemi směry, přitiskneme jej po přiložení v jeho středu a teprve potom přitiskneme do stran. Důkladné vysvětlení najdete v mém kurzu Tejpování obličeje.
 • Zkontroluj, že jsi po aplikaci tejpu nevytvořila novou vrásku v okolí tejpu.
 • Po aplikaci tejpů již nemluvíme a jdeme spát.
 • Maximální působení 10 hodin. Na delší působení by mohla pleť reagovat podrážděním. Tato informace se ale týká pouze obličeje. Na jiných částech těla můžeme tejpy nechat působit klidně i týden. Pásky jsou vyráběny z prodyšného materiálu a je možné se s nimi například i sprchovat.
 • Ráno je čas na odstranění tejpu. Odlepíme a podkoží všemi směry důkladně a pomalu roztáhneme. A nyní je čas na aktivaci růstu nového podkoží díky oblíbené omlazující technice. Osobně preferuji baňkování, které hloubkově prokrví, okysličí, aktivuje buněčné struktury, nastartuje regenerační procesy.
 • Použitý tejp můžeme klidně použít ještě více než desetkrát.
 • Jistě Tě zajímá, jak často tejpy aplikovat. Maximální frekvence je 1× za 48 hodin. Regenerace je omlazující technika sama o sobě. Musíme dát podkoží prostor dorůst.
Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.