„DOKÁŽE MI OBLIČEJOVÁ JÓGA VYHLADIT HLUBOKÉ VRÁSKY?”

… zní nejčastější dotaz žen, které o Obličejové józe slyší poprvé. Snem každé z nás je mít krásnou, hladkou pleť bez vrásek, pigmentací, popraskaných žilek, otoků. A zda se nám splní, je na každém z nás. Všichni máme na výběr. Utíkající čas nikdo nezastaví. Ale o těle víme, že pokud je vitální, odolává kalendáři. Proč by to s obličejem mělo být jinak?

Ano, možná si říkáte, už je pozdě. První vrásky přišly před třicítkou. Časem se začaly přidávat další a po nějaké době jste je začali vnímat jako samozřejmost, něco, co k vám už bude patřit. Pochybujete, jestli to tak skutečně musí být?

Vzpomeňme na inspirující Carmen Dell’Orefice, která se narodila v roce 1931 a ještě dnes zdobí mola.

Proti vráskám se dá hravě bojovat a také jim můžete s úsměvem předcházet. Prozradím vám, kde hledat klíče k úspěchu právě ve chvíli, kdy vaši tvář zdobí hluboké vrásky.

Vrásky: Co to je a jak se tvoří?

Vráska je pro oko záhyb na kůži, který vzniká v důsledku stárnutí pleti. Tělo od 35. roku snižuje produkci ženských hormonů. Samozřejmě mezi ně patří i ty, které jsou zodpovědné za vitalitu naší pleti.

Kůže s přibývajícím věkem ztrácí pevnost a pružnost, což se zvlášť u nás, žen, podepisuje zejména ve tváři, krku, dekoltu. V důsledku hormonální nerovnováhy tělo již není schopné dostatečně rychlé buněčné obnovy a kvalitní tvorby kolagenu tak, jako to bylo v mládí. A co víc, pokud buňkám nedopřáváme pohyb, prokrvení, tak stárnou ještě rychleji. Doslova vysychají. Laicky řečeno, vše tak má na starosti elixír, který se všechny kosmetické firmy snaží dostat do svých sér a krémů. Ano, je to naše krev. Krev, nositelka života, kyslíku a dalších zázračných látek, které dokáží úžasné věci. A právě na tomto principu stojí základy dechberoucích účinků Obličejové jógy. Omlazující síla, kterou přináší prokrvení a cirkulace krve.

Nevěříte mi?

  1. Zastavte se.
  2. Zavřete oči.
  3. Sami sebe se zeptejte, jak prokrvený obličej máte právě teď. Tváře, oblast nad horním rtem, vaše rty, brada?
  4. Otevřete oči. Ten pocit si pamatujte.

Nyní si spolu vyzkoušíme 1 cvik Obličejové jógy.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

  1. Znovu si zavřete oči.
  2. Zeptejte se sami sebe, jak se cítí vaše tváře, rty, brada TEĎ?
  3. Porovnejte pocity před a po cvičení.
  4. Jaký vnímáte rozdíl?

Vrásky můžeme rozdělit na 3 typy

První jsou velmi jemné, mnohdy téměř neviditelné vrásky, které se začínají objevovat kolem třicátého roku života.

Druhým typem jsou vrásky vryté. Ty nalezneme zejména v oblasti krku, okolo očí a úst. Často vycházejí z naší mimiky. Z našich nevědomých návyků, které nám přidávají roky do tváře.

A posledním třetím typem jsou vrásky hluboké, ty nás dnes budou zajímat nejvíce. Začínají se objevovat okolo 35.-40. roku života. Jedná se o vrásky, které způsobuje zejména mimika tváře, ale také např. nedostatečná hydratace těla – tím i pokožky, nevyhovující životospráva… Jde o to, že vráska, nebo také zvrásnění pokožky, proniká hlouběji do kůže – až do škáry, která by se dala označit za podpůrnou vrstvu kůže. Někdy se může stát, že se ve tváři objeví také fascie. Jsou to tkáně, které tvoří tvrdší svalová vlákna a vrůstají do šlach. Pokud nejsou vystaveny pohybu, tak tuhnou a vzniká nedokonalost. Mnohdy není snadné vrásky vyžehlit na 100 %, ale na zjemnění se těšit můžete určitě.

Máte raději důkazy než slova?

Já určitě ano. Tak tady jsou změny mých klientek po aplikaci 30 minutové anti-age masáži, se zapojením vybraných omlazujících technik od face yogy, baňkování, tejpování, Guashu, bukální masáž, lymfatickou masáž, hmatové techniky a další. Každá přicházela s jiným „problémem“ na pleti, každá ocházela, nu, doplňte si sami.

Bára F., 28 let

Kamila B., 48 let


Kristýna V., 24 let

Vše máte v rukou jen a jen vy

Odbourání hlubokých vrásek a dalších neduhů pleti je opravdu možné! Ovšem nikdo, kromě vás samých, to za vás bohužel neudělá. Můžete volit cesty rychlé, invazivní, například estetickou chirurgii. Stejně tak můžete hledat možnosti v přirozených vodách, kam patří Obličejová jóga. V takovém případě si stačí najít každý den chvilku pro sebe a zajistit dostatečné prokrvení celého obličeje. Obličejová jóga probouzí svaly ve tváři, posiluje je výdržemi, opakováním vždy vlastní vahou. Tím uchovává jejich pružnost, pevnost a vitalitu. Máte-li už vrásky, pak vás zaujme, že obličejová jóga startuje také regenerační procesy pokožky. Jaké další účinky má obličejová jóga se dozvíte zde>>>. Jediné, co musíte pro zvýšení vitality pleti udělat, je první krok.

Co je myšleno prvním krokem?

Ráda vám pomohu a provedu vás cestou omlazujících technik. Nejlepší, co můžete udělat, je stáhnout si Veselou rozcvičku ZDARMA. Pokud ji už máte, můžete se přihlásit do kurzu obličejové jógy>>>, kde vás provedu základy, od prohřátí pleti, rozcvičky až po samotné cviky. Poradím vám, kdy a jak cvičit, aby byly výsledky maximální>>>. Poté, když už budete umět základy, vás bude vaše cesta stát pouze čas, úsilí a trpělivost. Ovšem výsledky za to rozhodně stojí. Navíc se při obličejových grimasách pobavíte, zasmějete a procvičíte si jak tvář, tak mysl.

Podporujete tvorbu vrásek?

Tato otázka může znít hloupě, ovšem když si ji trošku rozebereme, můžeme v ní naleznout pár odpovědí. Hluboké vrásky totiž také vypovídají o nevědomých návycích, které dennodenně, ač nechtěně, praktikujeme. Zamysleli jste se někdy nad tím, jestli při čtení či práci na počítači máte hlavu ve vzpřímené pozici? Ušklíbnete se při emoci „no to určitě“? Kterým okem na někoho mrkáte? Mhouříte oči, když se soustředíte? Takovýchto nevědomých návyků, které nám do tváře přidávají roky, je celá řada. Jak se nevědomým návykům vyvarovat píšu zde>>>.  Dalším důležitým faktorem může být oslabení životně důležitých orgánů. Například máte-li výraznou vrásku mezi obočím, možná se moc často na někoho zlobíte. Třeba právě na tu vrásku. Může to ale poukazovat na problém s játry nebo žlučníkem. Ne nadarmo se říká, že obličej je zrcadlem vitality našeho těla – odráží stav vnitřních orgánů. O tom, jaký problém se může skrývat za nedokonalostmi pleti na daném místě, píšu ve článku o mapě zdraví ve tváři>>>. Dalším důvodem nadměrné nebo brzké tvorby vrásek může být nezdravý životní styl, stres, mnoho negativních emocí a prostředí, ve kterém nám není dobře. Zkusme se zamyslet, co nás dělá šťastnými, a buďme se sebou spokojeni.

Tak co? Jak se rozhodnete? Jak si přejete vypadat za rok, 5, 10, 15 let?

Vrásnění u psů je rozkošné. U mužů dodá charisma. U žen… ? Jaké čelo si přejete mít vy?

Přistupujte k sobě jako k milované osobě.

S láskou k pohybu, který omlazuje, léčí a zvyšuje imunitu, Káťa

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.