Osvoboďte svou vnitřní bohyni

Kouzelná přeměna jménem Hormonální jógová terapie

Být ženou je dar. Tak proč nám tak často připadá, že je to dar danajský? Naše krásná těla nám s přibývajícími roky přestávají sloužit a mění se k nepoznání. Jde takový proces zastavit, nebo alespoň zpomalit? Všechny chceme slyšet, že ano. A já vám to ANO teď hrdě a hlasitě říkám.


Dnes se s vámi chci podělit o neuvěřitelnou cestu, po které jsem se před několika lety vydala. Dovedla mě k cílům, o kterých se mi ani nesnilo. Stala se základním kamenem mého života a mým posláním. Dala mi krásnou pevnou pleť, husté vlasy, a hlavně úžasnou dceru. Tak si rychle vzpomeňte, kam jste šoupla svou milovanou jógamatku a pojďme se ponořit do světa hormonální blaženosti!

Krátká historie hormonální jógy

Dinah Rodrigues zakladatelka hormonální jógy

Hormonální jóga, kterou vyvinula brazilská pedagožka a jógová terapeutka Dinah Rodrigues, je specializovaná forma jógy určená k vyrovnání a omlazení našeho endokrinního systému. To nezní moc sexy, že? Jednoduše řešeno dokážeme díky cvikům a speciálnímu dýchání promasírovat ty orgány, které mají na starosti produkci hormonů, jako jsou třeba vaječníky nebo štítná žláza. Tím se zbavíme hormonální nerovnováhy, která má na svědomí desítky nepříjemností, od výkyvů nálad, poruch spánku, až po neplodnost, polycystické vaječníky a zoufale nepříjemné symptomy menopauzy.

Tato praxe je inspirovaná starověkou jogínskou moudrostí a podpořená moderními lékařskými poznatky. Propojuje tradiční hatha jógu, kundaliní jógu a tibetské energetické techniky a vytváří tak holistický a posilující zážitek.

Síla hormonální jógy

Dinah Rodrigues se čiperná vitální babička. Už 20 let učí svou sestavu hormonální jógy a certifikuje lektorky po celém světě (třeba mě). Cestuje po světě, neustále se usmívá a otevřeně hovoří o svém těle a třeba i o tom, že má pořád chuť na sex. To by nebylo nic až tak divného. Kdyby se nenarodila v roce 1927. No jen počítejte… A klidně si to přepočítejte ještě jednou. Opravdu jí bude za pár let sto. A proto je právě Dinah tou nejlepší reklamou na Hormonální jógovou terapii.

Hormonální jóga se zaměřuje na žlázy s vnitřní sekrecí a podporuje produkci hormonů nezbytných pro zdraví žen. S přibývajícím věkem může hormonální nerovnováha způsobit v našem těle spoušť a ovlivnit vše od nálady až po metabolismus. Hormonální jóga zasahuje jako superhrdina, obnovuje vnitřní harmonii a podporuje nový pocit vitality. A nejkrásnější na ní je, že ji může cvičit každý. Sestava totiž vychází z různých druhů jógy, ale ty vy vůbec znát nemusíte. Ke cvičení potřebujete jen a pouze své odhodlání. A tu jogamatku – už jste jí našla?

Zdravě štíhlá a přirozeně mladá

Hormonální rovnováha je skvělá věc a vy ji doopravdy ucítíte, jen co ji dosáhnete. Ale nemusíte se bát, účinky hormonální jógy jsou vidět i navenek.

Výsledkem cvičení je i přirozená krása, štíhlá postava, perfektní pleť a nádherné husté vlasy. Hormonální jóga díky pečlivě vybraným pozicím a sekvencím stimuluje krevní oběh, posiluje metabolismus a tonizuje svaly. Výsledek? Tělo, které je silné, štíhlé a zdravé zvenku i zevnitř. Kromě nádherných křivek budete navíc ještě sršet energií a sexappealem. A můžete své ženství oslavovat v plné síle. Ať je vám 35 nebo 90.

Slavit bude i vaše yoni. Tento výraz pro ženské pohlavní orgány pochází ze sanskrtu. Doslova znamená „posvátný prostor“. Hormonální rovnováha totiž dokáže vyřešit problémy s bolestivou či vynechávajicí menstrucí, neplodností i vaginální suchostí. A když už jsme v této oblasti, zmíním i vyřešení problémů s inkontinencí.

Hormonální jóga není jen cvičení. Je to omlazovací rituál, který se vám vepíše do tváře. Cvičení zvyšuje pružnost pokožky, podporuje tvorbu kolagenu a snižuje stres, což přispívá k mladistvějšímu vzhledu. Rozlučte se s vráskami od stresu a přivítejte vitalitu a jiskru v oku.


Zázračná hormonální jóga: Kde je háček?

Bojíte se, že cviky nezvládnete?

Chápu, že zkoušet něco nového může být děsivé. Ale uvědomte si, že Dinah Rodrigues ji sestavila, když jí bylo 60. Hormonální jóga je šetrná a pod správným vedením se celou sestavu naučíte raz dva. Cviky jsou navrženy tak, aby pracovaly s vaším tělem, ne proti němu. Nemějte obavy z nedostatečné flexibility nebo síly. Budete se divit, jak rychle se budete v provádění cviků zlepšovat.

Bojíte se, že nebudete mít motivaci cvičit?

Slyším vás a rozumím. Tak to prostě jenom zkuste. Jednou. A já udělám všechno proto, aby vás cvičení chytlo a abyste cvičila pravidelně. A když vás to těšit nebude, nic se neděje. Chci, aby všechny mé klientky byly vždy 100% spokojené, takže pokud hormonální jóga nesplní vaše očekávání, stačí říct a já vám kurzovné vrátím.

Sama hormonální jóga navíc podporuje pozitivní myšlení a pomáhá zbavit se stresu. Ten pocit po odcvičení celé sestavy bych přála zažít každému. Je to osvobozující a fantastický pocit.

Hormonální jóga není jen cvičení. Je to oslava ženství, cesta k životní rovnováze, přirozené kráse a jiskrnné energii. Budu šťastná, když si jako průvodkyni za vaším mladším a šťastnějším JÁ vyberete mě.

S úsměvem, který léčí

Káťa Dolenská

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.