KDY A JAK ČASTO CVIČIT OBLIČEJOVOU JÓGU, ABY BYLY VÝSLEDKY MAXIMÁLNÍ? ANEB TRÉNINKOVÉ PLÁNY

Často se mě klientky ptají, kdy a jak cvičit. Kdy se mají očekávat výsledky. Kolikrát mají provádět opakování cviku a výdrží, aby výsledky byly maximální. Dokonce jsem při několika individuálních lekcích se zákaznicemi kurzu zjistila něco, co mi vyrazilo dech. Klientky mi po měsících cvičení vyprávěly, jak se snaží cvičit, ale viditelné výsledky stále nikde. Stačilo pár vět, abychom odhalily, že přehlédly informace o tréninkových plánech. Nepročetly si informace, že je nutné zvolit si takový plán, který odpovídá stavu jejich pleti.

Mezi obecně známé „škůdce”, kteří zabraňují obličejové józe, aby výsledky přicházely rychle, patří:

Zamyslete se, zda se některý z nich netýká právě vás.

Obličejová jóga na každého působí jinak

Stejný tréninkový plán má různé účinky na různé lidi. Je jasné, že pleť mladé ženy bude reagovat na pohyb a opakované posilování svalů rychleji než na ženu v pokročilejším věku, která se dosud o pleť nestarala a její tělo není zvyklé na pohyb vůbec nebo minimálně.

Rozhodla jsem se s vámi podělit o zkušenosti, které jsem při vedení kurzu nabrala. Jak jistě víte, každý jsme jiný. A proto je důležité, abychom se vždy nejdříve podívali na sebe, jakou máme startovací čáru právě teď. A až pak si můžeme vytyčit „uvěřitelný” cíl, který si chceme splnit.

Jak si svou startovací čáru představit?

Mnohdy je těžké sám sebe zařadit. Nechte mě, abych vám pomohla. Popíšeme si to na jednoduchém příkladu, který zná snad každý z nás. Dvě ženy se snaží zhubnout do plavek. Chtějí mít krásné vyrýsované svaly na břiše tak, aby měly ploché bříško. Obě mají 45 let, 2 děti, spí okolo 7 hodin denně a pracují ve firmě u počítače. Rozdíl mezi nimi ovšem je ten, že první žena váží 55 kilogramů, do práce chodí pěšky, jí poměrně zdravě a 3x týdně cvičí. Druhá žena má okolo 85 kilogramů, do práce jezdí autem a jejím koníčkem je pečení.
Na tomto příkladu si jde dobře představit, která z nich bude mít ploché bříško dřív a která to bude mít těžší. A přesně takto funguje i obličejová jóga. Musíme si uvědomit, že každý člověk je individuální a každého bude stát cesta za výsledky jiné úsilí a když se výsledky nedostaví do tří týdnů, vážně není nic ztraceno!

Obličejová jóga má blahodárné účinky i pro ženy ve zralém období 65+

Nenechme se však zmást příklady výše. Obličejová jóga je zajisté skvělá i pro zralé ženy. Moje babička začala až po mozkové příhodě ve svých 72 letech. V té době měla polovinu obličeje absolutně ochrnutou. Nemohla hovořit ani přijímat stravu. Po pár týdnech cvičení se ochrnutá polovina rozpohybovala. Vrátil se cit. Dnes byste na babičce nic nepoznala.

Po 50. roce se na tvářích mnohých žen začínají zobrazovat důsledky nevědomých návyků, kterými jsme si celý život přidávaly roky do tváře. Mám na mysli nejen zbytečné mračení, zvedání obočí, 1 ústního koutku, kousání stravy na jedné straně úst, … a mohla bych pokračovat.

Zralé ženy si velice pochvalují, že jim obličejová jóga do tváře vrátí:

  • symetrii,
  • zvednou se ústní koutky do úsměvu (již není ztuhlý),
  • zvednou se tváře „líčka”,
  • opticky se otevřou oči,
  • hluboké vrásky se zjemní,
  • pokožka je hladká a méně náchylná na popraskané žilky a pigmentové (i stařecké) skvrny.

Více informací najdete v knize Omlazujících technik >>>

Tréninkové plány vám prozradí, kdy a jak máte cvičit právě vy, aby výsledky byly maximální

Vytvořila jsem pro vás 3 druhy tréninkových plánů. Vyberte si takový, který plní vaše očekávání. Každý z plánů dokáže používat „nováček“ i „mazák“. Přesně tak jsem rozfázovala cestu, jak se cvičením začít a dlouhodobě ji udržet.

Tréninkový profil „JogaMazák“ je pro ty z vás, kteří 3x týdně cvičíte/chodíte na svižné procházky minimálně na 1 hodinu či více a žijete zdravým životním stylem. 

Tréninkový profil „JogaNováček“ je pro ty z vás, kteří jste v této oblasti nováčkem a s pohybem a zdravým životním stylem se seznamujete. Vaše cesta bude intenzivnější, ale výsledky budou výraznější. Je nutné nastartovat váš metabolický systém a pomoci tělu, aby v krátkém čase dokázalo regenerovat pokožku i mimické svaly.

Na přání mnoha klientů jsem vytvořila dokument ke stažení, Tréninkové plány obličejové jógy si můžete dopřát zde >>>

S kolegyní jsme vystavěly podpůrný tréninkový online systém VÝCVIK 21 DNÍ PRO KRÁSU >>>, při jehož dodržování změny opravdu do 3 týdnů nastávají.

54+ kolegyně Maruška

Čas nikdo nezastaví a je jen na nás, jak vitální tělo i tvář si chceme udržet. Mé kolegyni je 54 let, vypadá však na 35. Prošla si náročnými životními událostmi. Ve tváři řešila jak „stopy stáří“, tak pigmentové skvrny. Cvičit začala v 44 letech. Výsledky, které denně nosí na tváři, jsou dechberoucí. 

Tak, teď máme vše objasněno a můžeme se vrhnout za cvičením a těšit se na maximálními výsledky! S radostí z pohybu, který omlazuje a léčí, Káťa

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.