AKUPRESURNÍ BODY V OBLIČEJI

Určitě jste už slyšeli o akupresurních bodech. Tradiční medicína tvrdí, že na těle máme přes sedm set přesně položených akupunkturních bodů. V dnešním článku se zaměříme na 10 hlavních bodů, které máme ve svém obličeji a zjistíme, reakce našeho těla na pravidelnou masáž těchto bodů.

Akupresura: Historie

Tradiční asijská medicína a její tisícileté zkušenosti tvrdí, že životní energie proudí v těle každého jedince v tzv. drahách, které jsou nazvané jako meridiány. Ty fungují na podobném principu jako cirkulace krve. Tyto dráhy tvoří síť, která je rovnoměrně rozmístěná po celém těle, a která je rozdělena do sedmi meridiánů, kterými proudí energie. Každý meridián je přiřazen k určitým orgánům, na meridiánech jsou definované body – akupresurní, jejich úkolem je povzbuzení průtoku energie a regenerace organismu. Tradice říká, že masáží těchto bodů se prokrví, zpevní a uzdraví tělo a orgány, na které je určitý bod napojen. Dalo by se tedy říci, že akupresura je jedna z metod, kterou můžeme o své tělo pečovat i obličej. 

Pokud se věnujete obličejové józe, měli byste znát místa na obličeji, která vám přinesou více blaha i pozitivních efektů na celý organismus.

Body ve tváři

Ve tváři se vyskytuje více než 30 akupresurních bodů, které pomůžou nejen k rozjasnění, zpevnění a uvolnění obličeje, ale také mohou pomoci k léčbě vnitřních orgánů, se kterými jsou pomocí meridiánů propojeny. 

1. bod nalezneme ve středu temene hlavy, měkké místo. Tento bod ovlivňuje centrální srdeční nervovou soustavu. Pomáhá při křečích v břiše, problémech s trávením či plynatosti.

2. bod se nachází uprostřed horního čela. Léčí žaludeční problémy, průdušnice a pomáhá při vstřebávání kyslíku z krve v mozku.

3. bod je kostní výčnělek sahající od spánku až tam, kde se spánková kost stýká s čelní. Je to zhruba pěticentimetrová oblast, která působí pozitivně na celý organismus, uklidňuje mysl a pomáhá při některých stavech a bolestech očí. (Už víte, proč si masírujeme spánky při podobných obtížích?)

4. bod se nachází v oblasti mezi očima a kořenem nosu. Působí na potíže s očima a žaludkem a při bolestech v lýtkách.

5. bod je na vnějším okraji očnice. Ošetřuje oči a mentální stavy.

6. bod se nachází nad obočím přesně uprostřed. Působí na oči, mozek, střeva a vědomí. Také pozitivně účinkuje při únavě a ospalosti.

7. bod se nachází na kraji brady, pod koutky úst (jsou dva). Léčí nachlazení, působí na hypofýzu a ošetřuje bolesti hlavy.

8. bod naleznete, budete-li tlačit přímo do ušních otvorů. Pomáhá při vysokém krevním tlaku.

9. bod leží přímo uprostřed spánku, je to citlivé, mnohdy bolestivé místo. Dotek v této oblasti léčí střeva, podbřišnici, žaludek, plíce, oči, nadbytek tekutin a pomáhá při trávících obtížích.

Zázrak na obličeji, neboli náš 10. bod dokáže vyřešit celou řadu problémů. Bod, o kterém je řeč se nachází mezi nosem a rty. Napomáhá k dobré fyzické i psychické stránce, dokáže prý zastavit krvácení a slouží jako prevence proti rakovině. 

Akupresurních bodů na obličeji je doopravdy mnoho a každý z nich má nějaké praktické a pozitivní využití v oblasti našeho zdraví. V dnešním článku jsme si představili 10 bodů a jejich účinky. Tak co? Jdeme masírovat? Stačí jemný tlak ukazováčkem zhruba 10 minut. A na další bod. Užijte si masáž a do komentářů mi napište, jak vám bylo masírování příjemné.

U dalšího článku napsanou, Káťa

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.