VITÁLNÍ TĚLO ZARUČÍ ZÁŘIVOU PLEŤ

Vybírám pro vás výhradně ověřené a pro celý organismus zdravé omlazující techniky. Některé z nich znáte i denně užíváte. Důležitá je však kvalita, energie, s jakou ji provádíme. Například pokud jíme za běhu a u toho vyřizujeme telefony, tak naše tělo přijme méně než 50 % výživové hodnoty, než kterou by dokázalo vstřebat při vědomém vychutnávání každého sousta. Dává vám to smysl? 

Za vitalitu organismu jsou zodpovědné především naše hormony, hormonální (ne)rovnováha. Zda nám v těle převládají hormony, které vedou ke zrychlenému stárnutí nebo naopak dlouhodobé vitalitě je jen a jen v našich rukách. Každým úkonem dáváme tělu informaci, co chceme. Jak? Tím, jak se rozhodujeme. Čemu dáváme přednost, prioritu, prostor, čas. Je na nás, kolik času trávíme u TV, v jakém žijeme prostředí i co konzumujeme, ideálně čím vyživujeme naše tělo i duši. 

Příroda naše těla obdarovala regeneračními schopnostmi. Jediné, co od nás chce, abychom jim v revitalizaci nepřekáželi. Všechny techniky, které omlazují celý organismus, ovlivňují vitalitu hormonálního systému. 

Hlavními ingrediencemi pro udržitelnou vitalitu je: 

 • vědomá praxe  
 • pravidelnost

Pojďme se podívat na hlavní omlazující techniky. Vybrala jsem takové, které vám přinesou užitek ihned na několika úrovních, tím ušetříte čas a získáte více.

1. Blahodárný spánek

Aby naše tělo zdravě a vydatně regenerovalo, potřebuje, abychom tvrdě spali v kuse alespoň 6 hodin v absolutní tmě v poloze na zádech.

Pokud se vám nedaří spát v kuse v noci, zkuste si najít čas během dne. Osobně mám rituál po obědě 20 minut spánku. Je dokázáno, že pokud odpolední spánek nepřekročí 20 minut, tak silně doplní energii a člověk není „rozespalý“. Proto si vždy nařídím budík na 20 minut. Skvělým benefitem je, že zrůžoví tváře. Odpolední spánek je prostě na krásu.

Pokud nemáte v ložnici tmu, pořiďte si zatemňovací závěsy nebo alespoň masku na spaní přes oči a nos. Ano, většina masek nemá přesah na nos, pak se děje, že i přes masku proniká k očím světlo. V takovém případě jsou oční víčka stále v napětí, snaží se vytvořit očím tmu. 

Pokud spíte na boku, tak si tvoříte asymetrie, které se časem silně propíší do tváře a dekoltu. Gravitace funguje i v noci. Že je nechcete? Pak se učte vědomě spát na zádech. Představte si, že si před usnutím pustíte meditaci. Do jaké polohy automaticky uvedete tělo? 90 % lidí do pozice vleže na zádech. Udělejte totéž. Zaposlouchejte se a v klidu usněte. Když se v noci přistihnete, že se přetáčíte, vystelte se předem polštáři, které vám pohyb nedovolí. Funguje to skvěle. O spánku mluvila Jitka Ševčíková.

2. Alchymie ženy, hormonální rovnováha

Každá žena chce husté, zdravé vlasy, zářivou pleť, radostnou mysl bez výkyv nálad, tvrdý spánek, ženské křivky bez přibírání, příjemné projití cyklem i menopauzou, užívat si milování. Chceme prostě být zdravé, mladé, krásné napořád. Díky brazilské jogínce, psycholožce Dinah Rodrigues (95 let) můžeme. Dinah vytvořila ucelený systém léčivé sestavy, která aktivně stimuluje žlázy, které produkují hormony v našem těle. Mně její sestava přinesla miminko, přestože mám černé na bílém, že nemohu mít děti. A jako bonus mám nádherné vlasy, přestože jsem mívala i pleš. Užívám si všech benefitů, které mi hormonální jógová terapie nese každý den. Může i vám. Více najdete v článku právě o hormonální józe.

3. Šťavnatost, hydratace organismu zevnitř ven

Vaší pleti i orgánům by prospěl zvýšený příjem tekutin a vlákniny (ovoce, zelenina). Pokud se vám nedaří dodržovat pitný režim, doporučuji si stáhnout aplikaci (nebo nastavit budík), která vám bude pravidelně připomínat, že se máte napít. Používejte ji, dokud si vaše tělo nevytvoří návyk. 

Hydratujeme tělo i potravinami. Dle tradiční čínské medicíny je dokonce příjem potravin, které obsahují tekutiny, upřednostňován před pitným režimem. Skvělé jsou zeleninové polévky, ovoce, zelenina. Nejjednodušší pomůckou pro start zařazení zvýšeného poměru zeleniny do jídelníčku je dodržování pravidla 50 na 50. Tedy 50 % talíře je zelenina a zbylých 50 % plní „to”, co jsme plánovali jíst. Dodržujte jej a velice brzy ucítíte úlevu na celém organismu, pleti i ženských křivkách.

4. Dlouhověkost, čistota trávicího traktu 

Představte si, že 40, 50 let vaříte denně guláš v 1 hrnci, ale nikdy ho neumyjete. Jak asi vypadá? Přesně takto vypadá náš trávicí trakt, pokud jsme ho nikdy neomyli, nedali mu prostor zregenerovat například půstem. K čistotě je nejsnadnější cesta přes úklid, čištění. Možností je mnoho a je jen na vás, kterou si vyberete. Můžete:

 • praktikovat půsty, 
 • aplikovat klystýry, 
 • užívat očisty slanou vodou, 
 • nebo si můžete cestu zjednodušit a do svého jídelníčku zařadit zelené potraviny. 

Zelené potraviny představují moderní péči o zdraví. Já miluji účinky nerozlučitelné dvojky, ječmene a chlorelly. 

K výčtu řady pozitivních účinků ječmene se řadí například: 

 • Antioxidační působení, 
 • upravuje pH vnitřního prostředí, 
 • podporuje trávení, 
 • urychluje regeneraci tkání, 
 • normalizuje hladinu krevních cukrů a cholesterolu, 
 • zlepšuje koncentraci, 
 • pomáhá při nespavosti, zácpě, anémii, kožních problémech, dýchacích obtížích, 
 • napomáhá snižovat nadváhu, a to údajně není zdaleka všechno.
 • Potlačuje růst rakovinotvorných buněk, 
 • eliminuje nepříjemné tělesné pachy,
 • čistí pleť či pomáhá s léčbou neplodnosti.

Chlorella bývá doceňována pro:

 • Zásadotvorné působení stabilizující překyselení organismu, 
 • detoxikační účinky, 
 • podporu léčby nejrůznějších infekčních onemocnění, 
 • minimalizace krvácivosti dásní, 
 • snížení tvorby zubního kazu, 
 • podporu imunitního systému, 
 • zlepšuje údajně myšlení a paměť, 
 • zažívání, stav střevní mikroflóry, 
 • má antioxidační účinky, 
 • upravuje hladinu cholesterolu, ba dokonce zvyšuje sexuální výkonnost, 
 • omlazuje, regeneruje, 
 • snižuje potřebu spánku a další.

Osobně miluji účinky ječmene a chlorelly právě pro jejich všestrannost, snadné užívání v porovnání s ostatními čistícími technikami. Určitě vás zajímá, kde nakupuji já. Vyzkoušela jsem již X firem, které je prodávají. Nejspokojenější jsem s ječmenem i Chlorellou od malé české firmy z Ostravy s názvem Bewit. Jejich produkty jsou TOP EKO, BIO, ZERO WASTE a příběh zakladatele prostě bere za srdce. Čistý záměr plodí čisté dílo.
Při nasazení očistné kůry se můžou vyskytnout ze začátku ojedinělé intenzivní reakce těla, například kožní reakce, zhoršení akné… Děje se to, protože tělo pro vyloučení toxinů volí nejsnadnější cesty. A ty otevřené, nejsnadnější cesty máme každý jinde. Naše tělo je moudré. Rychlá regenerace jde přes rychlé vyloučení nečistot, a to má své projevy. Zvažte, zda je pro vás tato rychlá a snadná cesta lákavá. Nebo raději zařadíte pravidelně půsty?

5. Cévní fyzioterapie zvaná otužování

Boom otužování v posledních letech je jen potvrzením, zviditelněním blahodárných ozdravných účinků pro celý organismus. Otužování  vede nejen k pevnějšímu zdraví, ale zároveň posiluje i vůli, psychickou odolnost člověka a dokonale odbourává stres. Při otužování dochází k produkci endorfinu a adrenalinu, což způsobuje právě ten pocit blaženosti, který otužilci uvádí jako „návykový“. Dá se zároveň mluvit o časově i finančně dobře dostupné aktivitě. Dřív, než se však do samotného otužování vrhnete, je dobré zhodnotit váš aktuální tělesný stav. Začít můžete denní studenou sprchou. Startujte na 5 vteřinách. Každý den 5 vteřin přidejte. Za měsíc se budete do ledové vody těšit. Pokud vás sprcha neláká, vyzkoušejte lokální lázeň pro nohy a ruce. Stačí si napustit kýbl ledové vody a dát ji při nízkých teplotách za okno. 1x denně končetiny vložit. Opět startujte na 5 vteřinách a každý den 5 vteřin přidejte. Cévní systém vám poděkuje. Prohřátí, ozdravení ucítíte v celém těle. 

Nebo podpořte vitalitu pleti cvičením základní sestavy cviků Obličejové jógy v online kurzu „Řekněte sýr.“

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.