O Kátě

a blahodárné anti-age praxi

Před lety jsem si slíbila, že všechno, co dělám, dělám tak, aby mi to přinášelo radost. Tímto předsevzetím se snažím řídit. Každou aktivitu (včetně povinností) se snažím dělat tak, aby mi přinášela radost. Ano, někdy je to výzva, ale výsledek stojí za to. 

V době, kdy jsem sama sobě skládala slib, jsem ještě neposlouchala svoje tělo, ani duši. Dokázala jsem hlavou prorážet zeď, nevnímat bolest ani žízeň nebo hlad. Doslova jsem žila prací a vyděláváním peněz. Hnala jsem se... už nevím, za čím. Takové zacházení si mé tělo, ani já sama nezasloužili. Organismus čím dál hlasitěji volal po nápravě. Musely mi doslova vypadat vlasy, abych začala něco měnit.

Během týdne jsem změnila celý dosavadní život. Odešla z projektů / práce, opustila přítele, odstěhovala se do jiného města, atd. Dokázala jsem jen být a brečet. Nevěřicně koukat na ten papír, kde psali, že nikdy nebudu mít děti. 

Čas plynul a i u mě duši léčil. Hormonální jóga mi vrátila smysl života. Po měsíci cvičení tělo vykazovalo viditelné uzdravování. I vlasy začaly rašit v místech, kde byla holá pleš. Hromonální jóga mě zachránila. Děkuji! Zázrak, kterými dopřála jsem se rozhodla sdílet s dalšími. Stala se hlavním motivem pro změnu profesního směřování. Takový zázrak si prostě nemohu nechat pro sebe. 

Józe se věnuji přes 15 let v roli cvičky, která si chodila čistit tělo i hlavu. Před lety jsem se zamilovala do Obličejové jógy, která pomohla mé babičce rozpohybovat tváře po mozkové příhodě a mě zbavila pigmentových skvrn.  Propadla jsem Hormonální jógové terapii, která uzdravila moje tělo mi dala miminko. Nadchla jsem se pro smích bez důvodu, pro Jógu smíchu. Nyní jsem nadšená z přínosů antistresových technik a míru Hatha jógy. Stále se vzdělávám, jdu hlouběji a hlouběji. Učím se od samotných zakladatelů, mistrů oboru. Dinah mi říkala "my smiling". Obdivuji moudrost východního učení. Aktuálně procházím Výcvikem fyziologických omlazujících technik inspirativní dámy z Ukrajiny, Oxany Bati. Její učení se opírá o biomechaniku, biodynamiku a kraniosakrální rytmus těla. Věřte mi, máte se na co těšit.

Stala se ze mě milovnice a požitkářka života. Po probuzení se směju do zrcadla, s hormonální jógou vítám den, dceru rozesmívám cvičením obličeje, během dne se kývu v bocích, zpívám, tančím, rozesmívám okolí… Užívám si pocit, že cítím své tělo, o každé buňce vím. Doslova stále se dotýkám. Přeci jen, v dlaních každý máme více jak 2500 léčivých receptorů, tak proč je mít v kapse? Celý den mě provází blažená spokojenost, že život je pro mě zázrak, zábava. 

Ráda svoji radostí rozproudím / navrátím vitalitu, mládí do života i vám.

Často vystupuji v televizi, mrkněte na záznam živého vysílání České televize

HORMONÁLNÍ JÓGA,

Příběh Káti, Antistresové techniky

29.5.2020 záznam živého vysílání  v ČT Sama Doma

NEVĚDOMÉ NÁVYKY VE TVÁŘI, KTERÉ PŘIDÁVAJÍ ROKY

25.10.2019 záznam živého vysílání v ČT Sama Doma

 CO TO JE OBLIČEJOVÁ JÓGA + CVIČÍME S DIVÁKY         28.6.2019 záznam živého vysílání v ČT Dobré Ráno

OPÍRÁM SE O TECHNIKY

  • biomechanika organismu
  • biodynamika svalů
  • kraniosakrální rytmus těla
  • znalosti anatomie
  • hormonální jógové terapie
  • obličejové jógy
  • fyziologických hmatových technik 
  • východní učení jógy
  • palpace, kalibrace těla, práce s obalem těla a další

Anatomické systémy

Hormonální systém

Čakrový energetický obal

Akupunkturní body

Dráhy,meridiány orgánů

Stále se vzdělávám

Moji nejvýznamější učitelé

Certifikace sbírám od různých Mistrů z celého světa. Myslím, že vám nejlépe své dovednosti dokreslím představením mých učitelů. 

Mastr Wushu Mu Yuchun, ročník 1948. Pohybové a hmatové techniky kalibrující vitalitu, mládí těla, tváře, ducha, které odolávájí kalendáři. Vychází z tradiční čínské medicíny. 

Madan Kataria, psychiatr a zakladatel Laughter yoga, rozen 1955. Prokázal léčebné účinky smíchu pro zdraví celého organismu. Smíchem léčí psychické i somatické obtíže. Pravidelné dávkování smíchu zvyšuje obranyschopnost, udržuje hormonální rovnováhu a celkovou vitalitu organismu. 

Zakladatelka Hormonální jógové terapie, Dinah Rodrigues, ročník 1927. Intenzivní stimulace žláz se sekrecí hormonů na úrovni fyzické, fyziologické i energetické. 

Zakladatel Port de bras, Julio Papi. Propojil znalosti z fyzioterapie a fyziologie organismu s ladnými pohyby tance. Vědomý pohyb s blahodarnými účinky na harmonizaci fasciálních spojení.

Inspirují mě

Znáte je z médií i knihoven. Roky mě inspirují a ráda s nimi spolupracuji

Krel Nešpor

Léčivá moc smíchu

Josef Jonáš

Detoxikace, emoce

Oksana Bati

Fyziologické omlazení 

Jan Hnízdil

Psychosomatika

Jan Vojáček

Funkční medicína

píše se 2021

Jsem plná nadšení, energie. Připravuji pro vás fenomenální

KONGRES

PLETI BEZ VRÁSEK aneb zdravé omlazující techniky 

Máte co říct, chcete mezi řečníky?

Neváhejte mi napsat: katerina@jogamaniak.cz

2020

Překvapení. Miminko si vybralo dřívější termín. S radostí mu věnuji téměř veškerý čas. O vás, Jogamaniaky, se stará úžasná manažerka štěstí, Gabriela. Já si zvládám vyšetřit přibližně hodinku času za týden. VIP Individuální konzultace poskytuji výhradně na osobní požádání. Detail najdete tady >>>

překvapení

Těsně před porodem. Ale tohle pozvání jsem odmítnout nemohla. Poprvé jsem veřejně hovořila o svém příběhu. Ano, tekly mi slzy vděčnosti při živém vysílání. Jak na ženskou vitalitu díky Hormonální józe, která mi změnila život a vrátila jeho smysl, píši tady >>>

Vylepšuji, dotahuji, připravuji se na období mateřských radovánek, při kterých musí být o vás, Jogamaniaky, luxusně postaráno. 

Přijala jsem pozvání do České televize, pořadu Sama Doma. Ve 4. měsíci těhotenství jsem vyprávěla o pigmentacích, které kdysi provázely mě. Často potkávají ženy v období hormonálních změn. 

Výcvik 21 dní pro krásu sklízí úžasné výsledky. Hodnocení ke všem mým produktům, zkušenosti a reference najdete tady >>>

2019

Zázrak. Doktor tvrdil, že to nikdy nepůjde. Roste mi břicho. Děkuji své vytrvalosti cvičit i zakladatelce Hormonální jógové terapie, Dinah Rodrigues. Více o benefitech Hormonální jógy píši tady >>>

Doslova jsem propadla baňkování a dovážím exkluzivní kvalitu ze zahraničí. Pokud vás zajímá baňkování více, mrkněte tady >>>

Baňkování

Vysílání v Sama Doma jsem si opravdu užila. Povídala jsem o nevědomých návycích, které nám přidávají věk do tváře i o emocích, které se do obličeje otiskují.

Pozvali mě do České televize, do Dobrého Rána. Mrkněte na záznam.

Připravuji a následně spouštím “I. československou 21denní výzvu pro krásu” ve spolupráci s kolegyní Mariou Pitoňak Zbojanovou, lektorkou obličejové jógy na Slovensku.

Až elektrizující je má zkušenost s vedením 50 lidí v meditaci smíchu. To se nedá popsat slovy.

Jupí, získala jsem certifikaci lektora jógy smíchu. Namasté, Culík.

Přiznala jsem si, že miluji pohyb a chci se mu věnovat naplno.

Natáčím podklady pro online kurz Obličejové jógy na Srí Lance. Pod vedením indického lektora si užívám jógu v chrámu.

2018

Jsem dojatá. Mé mladé vlasy už ani nevyčnívají. Užívám si, že je mohu nosit rozpuštěné bez obavy, že vykoukne místo, kde byla pleš. Cítím se po dlouhé době zdravě.

Se záchvatem smíchu jsem se zamilovala do jógy smíchu. První lekci jsem absolvovala u Lucky, Culík.

Absolvovala jsem 1. kurz hormonální jogové terapie pod vedením úžasné lektorky, profesionálky Šárky Simonidesové. Věřím, že mi praktikování uzdraví tělo i duši.

Šok. Na několika místech hlavy nemám vlasy. Odmítám pokračovat v hormonální léčbě. Tímto rozhodnutím jsem nad sebou podepsala ortel a přijala, že nebudu mít děti.

Nastupuji na hormonální léčbu s vírou, že mé tělo uzdraví natolik, abych byla schopná přivést na svět miminko.

2017

Moje babička prodělala mozkovou příhodu, po které má část obličeje znecitlivělou, povadlou. Praktikuje denně obličejovou jógu a jsou znatelné výsledky. Jsem z její vůle nadšená.

Slunné Řecko se stalo místem, kde jsem vedla kurz Obličejové jógy.

Panenské Filipíny jsem navštívila díky organizaci přítele “Cestuj s Petrem”. Pro jeho klienty jsem vedla ranní jógu. S výhledem na moře jsme zdravili slunce.

2016

Nadchla jsem se pro Obličejovou jógu, díky které mi zmizely pigmentové skvrny na obličeji. Po 4letém boji jsem zjistila, že účinnější než laser je pravidelné "ksichtění". Obličejová jóga vypne pleť i mysl. Je pro mě skvělou relaxací od náročného projektu nadacnik.cz.

2013 - 2014

Slavím, jsem lektorkou smyslného tance Port de Bras. Užívám si poslech vážné hudby, která mé tělo roztančí.

dříve

Miluji pohyb, denně cvičím. Velikou inspirací je mi moje maminka, která přes 25 let vede lekce aerobiku, port de bras, jógy, kalanetiky. Se svými klientkami vymýšlí úžasné věci, jako jsou například živé mandaly.