O Kátě a blahodárné anti-age praxi

Nekonečné mládí

Psal se rok 1987, kdy jsem přišla na svět. A stejně jako vám, i mně roky přibývají. Ano, roky přibývají, ale má pleť mládne.
Zhodnoťe sami. Jak je to možné? Je to jednoduché! Stačí mi pár minut denně! Každý den cvičím obličejovou jógu a aplikuji omlazující techniky. 
A tady vidíte výsledek!

 

Před lety jsem si slíbila, že všechno, co dělám, dělám tak, aby mi to přinášelo radost. Tímto předsevzetím se snažím řídit. Každou aktivitu (včetně povinností) se snažím dělat tak, aby mi přinášela radost. Ano, někdy je to výzva, ale výsledek stojí za to. 

V době, kdy jsem sama sobě skládala slib, jsem ještě neposlouchala svoje tělo ani duši. Dokázala jsem hlavou prorážet zeď, nevnímat bolest ani žízeň nebo hlad. Doslova jsem žila prací a vyděláváním peněz. Hnala jsem se... už nevím, za čím. Takové zacházení si mé tělo, ani já sama nezasloužili. Organismus čím dál hlasitěji volal po nápravě. Musely mi doslova vypadat vlasy, abych začala něco měnit.

Během týdne jsem změnila celý dosavadní život. Odešla z projektů/práce, opustila přítele, odstěhovala se do jiného města, atd. Dokázala jsem jen být a brečet. Nevěřícně koukat na ten papír, kde psali, že nikdy nebudu mít děti. 

Čas plynul a i u mě duši léčil. Hormonální jóga mi vrátila smysl života. Po měsíci cvičení tělo vykazovalo viditelné uzdravování. I vlasy začaly rašit v místech, kde byla holá pleš. Hormonální jóga mě zachránila. Děkuji! Zázrak, který mi dopřála, jsem se rozhodla sdílet s dalšími. Stala se hlavním motivem pro změnu profesního směřování. Takový zázrak si prostě nemohu nechat pro sebe. 

Józe se věnuji přes 15 let v roli cvičky, která si chodila protáhnout a uvolnit tělo i hlavu. Před lety jsem se zamilovala do Obličejové jógy, která pomohla mé babičce rozpohybovat tváře po mozkové příhodě a mě zbavila pigmentových skvrn. Propadla jsem Hormonální jógové terapii, která uzdravila moje tělo a mi dala miminko. Nadchla jsem se pro smích bez důvodu, pro Jógu smíchu. Nyní jsem nadšená z přínosů antistresových technik a míru Hatha jógy. Stále se vzdělávám, jdu hlouběji a hlouběji. Dinah mi říkala „my smiling". Obdivuji moudrost východního učení. Aktuálně procházím Výcvikem fyziologických omlazujících technik inspirativní dámy z Ukrajiny, Oxany Bati. Její učení se opírá o biomechaniku, biodynamiku a kraniosakrální rytmus těla. Věřte mi, máte se na co těšit.

Stala se ze mě milovnice a požitkářka života. Po probuzení se směju do zrcadla, s hormonální jógou vítám den, dceru rozesmívám cvičením obličeje, během dne se kývu v bocích, zpívám, tančím, rozesmívám okolí… Užívám si pocit, že cítím své tělo, o každé buňce vím. Doslova stále se dotýkám. Přeci jen, v dlaních každý máme více jak 2 500 léčivých receptorů, tak proč je mít v kapse? Celý den mě provází blažená spokojenost, že život je pro mě zázrak, zábava. A když mám své propady, děkuji za ně, protože vím, že zase bude líp.

Ráda svoji radostí rozproudím/navrátím vitalitu a mládí do života i vám.

Mgr. Kateřina Dolenská

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
OMLAZUJÍCÍ TECHNIKY

12. 10. 2022 – záznam živého vysílání v Show Jana Krause

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
HORMONÁLNÍ JÓGA, PŘÍBĚH KÁTI, ANTISTRESOVÉ TECHNIKY

29. 5. 2020 – záznam živého vysílání v ČT Sama doma

JAK NA PIGMENTOVÉ SKVRNY, POPRASKANÉ ŽILKY PŘÍRODNÍ CESTOU OBLIČEJOVÉ JÓGY A BAŇKOVÁNÍM

25. 1. 2020 – záznam živého vysílání v ČT Sama doma

NEVĚDOMÉ NÁVYKY VE TVÁŘI, KTERÉ PŘIDÁVAJÍ ROKY

25. 10. 2019 – záznam živého vysílání v ČT Sama doma

CO TO JE OBLIČEJOVÁ JÓGA + CVIČÍME S DIVÁKY

28. 6. 2019 – záznam živého vysílání v ČT Dobré ráno

Opírám se o techniky

  • biomechanika organismu
  • biodynamika svalů
  • kraniosakrální rytmus těla
  • znalosti anatomie
  • hormonální jógové terapie
  • obličejové jógy
  • fyziologických hmatových technik
  • východní učení jógy
  • palpace, kalibrace těla, práce s obalem těla a další

Moji nejvýznamnější učitelé

Certifikace sbírám od různých Mistrů z celého světa. Myslím, že vám nejlépe své dovednosti dokreslím představením mých učitelů. 

Mastr Wushu Mu Yuchun, ročník 1948. Pohybové a hmatové techniky kalibrující vitalitu, mládí těla, tváře, ducha, které odolávájí kalendáři. Vychází z tradiční čínské medicíny.
Wushu Mu Yuchun
Madan Kataria, psychiatr a zakladatel Laughter yoga, rozen 1955. Prokázal léčebné účinky smíchu pro zdraví celého organismu. Smíchem léčí psychické i somatické obtíže. Pravidelné dávkování smíchu zvyšuje obranyschopnost, udržuje hormonální rovnováhu a celkovou vitalitu organismu.
Madan Kataria
Zakladatelka Hormonální jógové terapie, Dinah Rodrigues, ročník 1927. Intenzivní stimulace žláz se sekrecí hormonů na úrovni fyzické, fyziologické i energetické.
Dinah Rodrigues
Zakladatel Port de bras, Julio Papi. Propojil znalosti z fyzioterapie a fyziologie organismu s ladnými pohyby tance. Vědomý pohyb s blahodarnými účinky na harmonizaci fasciálních spojení.
Julio Papi

Inspirují mě

Znáte je z médií i knihoven. Roky mě inspirují a ráda s nimi spolupracuji.

Karel Nešpor Léčivá moc smíchu
Josef Jonáš Detoxikace, emoce
Oksana Bati Fyziologické omlazení
Jan Hnízdil Psychosomatika
Jan Vojáček Funkční medicína

Rok za rokem

na cestě ke zdravějšímu já

Zpětně vidím, že každá zdravotní komplikace, která mě potkala, mi byla vybídnutím ke změně. K závazné volbě, zda chci být zdravá.

Píše se rok 2023

Kongres

Jsem plná nadšení, energie. Připravuji pro vás fenomenální KONGRES PLETI BEZ VRÁSEK aneb zdravé omlazující techniky 

Máte co říct, chcete mezi řečníky?
Neváhejte mi napsat: katerina@jogamaniak.cz

2020

Překvapení

Miminko si vybralo dřívější termín. S radostí mu věnuji téměř veškerý čas. O vás, Jogamaniaky, se stará úžasná manažerka štěstí, Gabriela. Já si zvládám vyšetřit přibližně hodinku času za týden. VIP Individuální konzultace poskytuji výhradně na osobní požádání. 

Těsně před porodem

Ale tohle pozvání jsem odmítnout nemohla. Poprvé jsem veřejně hovořila o svém příběhu. Ano, tekly mi slzy vděčnosti při živém vysílání. Jak na ženskou vitalitu díky Hormonální józe, která mi změnila život a vrátila jeho smysl, píši v článku.

Vylepšuji, dotahuji

Vylepšuji, dotahuji, připravuji se na období mateřských radovánek, při kterých musí být o vás, Jogamaniaky, luxusně postaráno. 

Přijala jsem pozvání do České televize

Do pořadu Sama doma. Ve 4. měsíci těhotenství jsem vyprávěla o pigmentacích, které kdysi provázely mě. Často potkávají ženy v období hormonálních změn. 

Výcvik 21 dní pro krásu sklízí úžasné výsledky

Hodnocení ke všem mým produktům, zkušenosti a reference najdete tady: 

2019

Zázrak

Doktor tvrdil, že to nikdy nepůjde. Roste mi břicho. Děkuji své vytrvalosti cvičit i zakladatelce Hormonální jógové terapie, Dinah Rodrigues. Více o benefitech Hormonální jógy píši v článku.

Baňkování

Doslova jsem propadla baňkování a dovážím exkluzivní kvalitu ze zahraničí. Pokud vás zajímá baňkování více, mrkněte na článek.

Prvních 1 000 žen prošlo mým online kurzem

Hodnocení ke všem mým produktům, zkušenosti a reference najdete tady: 

Vysílání v Sama doma

Vysílání v Sama doma jsem si opravdu užila. Povídala jsem o nevědomých návycích, které nám přidávají věk do tváře i o emocích, které se do obličeje otiskují.

Vysílání v Dobrém ránu

Pozvali mě do České televize, do Dobrého Rána. Mrkněte na záznam.

Připravuji nový kurz

Připravuji a následně spouštím „I. československou 21denní výzvu pro krásu” ve spolupráci s kolegyní Mariou Pitoňak Zbojanovou, lektorkou obličejové jógy na Slovensku.

Vypisuji kurzy

A to kurzy Hormonální jogové terapie po více městech ČR pro dalších 6 měsíců.

Milované Vrchlabí

Těším se z plných pravidelných lekcí Obličejové jógy v Solné jeskyni ve Vrchlabí.

Jednorázové kurzy

Užívám si nadšení klientů z jednorázových, intenzivních kurzů Obličejové jógy pro začátečníky.

Meditace smíchu

Až elektrizující je má zkušenost s vedením 50 lidí v meditaci smíchu. To se nedá popsat slovy.

Jóga smíchu

Jupí, získala jsem certifikaci lektora jógy smíchu. Namasté, Culík.

Jóga vyhrává

Přiznala jsem si, že miluji pohyb a chci se mu věnovat naplno.

Srí Lanka

Natáčím podklady pro online kurz Obličejové jógy na Srí Lance. Pod vedením indického lektora si užívám jógu v chrámu.

2018

Jsem dojatá

Pleš zmizela. Mé mladé vlasy už ani nevyčnívají. Užívám si, že je mohu nosit rozpuštěné bez obavy, že vykoukne místo, kde byla pleš. Cítím se po dlouhé době zdravě. Účinky Hormonální jógy jsou prostě božské.

První lekce

Se záchvatem smíchu jsem se zamilovala do jógy smíchu. První lekci jsem absolvovala u Lucky, Culík.

První kurz hormonální jógové terapie

Absolvovala jsem 1. kurz hormonální jógové terapie pod vedením úžasné lektorky, profesionálky Šárky Simonidesové. Věřím, že mi praktikování uzdraví tělo i duši.

Šok

Na několika místech hlavy nemám vlasy. Odmítám pokračovat v hormonální léčbě. Tímto rozhodnutím jsem nad sebou podepsala ortel a přijala, že nebudu mít děti.

Hormonální léčba

Nastupuji na hormonální léčbu s vírou, že mé tělo uzdraví natolik, abych byla schopná přivést na svět miminko.

2017

Babička

Moje babička prodělala mozkovou příhodu, po které má část obličeje znecitlivělou, povadlou. Praktikuje denně obličejovou jógu a jsou znatelné výsledky. Jsem z její vůle nadšená.

Řecko

Slunné Řecko se stalo místem, kde jsem vedla kurz Obličejové jógy.

Filipíny

Panenské Filipíny jsem navštívila díky organizaci přítele „Cestuj s Petrem”. Pro jeho klienty jsem vedla ranní jógu. S výhledem na moře jsme zdravili slunce.

2016

Obličejová jóga

Nadchla jsem se pro Obličejovou jógu, díky které mi zmizely pigmentové skvrny na obličeji. Po 4letém boji jsem zjistila, že účinnější než laser je pravidelné „ksichtění". Obličejová jóga vypne pleť i mysl. Je pro mě skvělou relaxací od náročného projektu nadacnik.cz.

2013–2014

Obličejová jóga

Nadchla jsem se pro Obličejovou jógu, díky které mi zmizely pigmentové skvrny na obličeji. Po 4letém boji jsem zjistila, že účinnější než laser je pravidelné "ksichtění". Obličejová jóga vypne pleť i mysl. Je pro mě skvělou relaxací od náročného projektu nadacnik.cz.

Port de Bras

Slavím, jsem lektorkou smyslného tance Port de Bras. Užívám si poslech vážné hudby, která mé tělo roztančí.

Dříve

Inspirace

Miluji pohyb, denně cvičím. Velikou inspirací je mi moje maminka, která přes 25 let vede lekce aerobiku, port de bras, jógy, kalanetiky. Se svými klientkami vymýšlí úžasné věci, jako jsou například živé mandaly.