JAK NA VRÁSKY KOLEM ÚST

Nebojte se smát! Smích je koření života – to je odvěká moudrost. Smích je nejen známkou radosti ze života. U starších lidí často vidíme prohlubně (nosoretní rýhy) i ve chvílích, kdy se nesmějí. „Znamená to, že jsou od smíchu?“ Říká se to, ale pravda je trochu jiná.

Pokud patříte mezi ty, kteří nechtějí mít záhyby kolem úst, čtěte dál. Shrnu vám techniky, které se pro vyzmizíkování, ale především prevenci vrásek v 21. století užívají. Objasním vám metody invazivní i přirozené. Tak si dejte nohy nahoru a jdeme na to.

Co způsobuje vrásky okolo úst?

Není to ale pochopitelně jen smích, který vrásky v okolí úst způsobuje. Veliký vliv má na ně opět naše mimika, styl našeho života, strava, pitný režim a třeba i počasí – příliš ostrého sluníčka v létě nebo naopak silný mráz v zimě. Přibližně po 25. roce života se přirozeně všem ženám snižuje hormonální hladina. Pro oko to vypadá tak, že naše pleť ztrácí svoji flexibilitu a elasticitu a objevují se první vrásky nebo jiné nevítané ozdoby v podobě pigmentací, tukových bulek, otoků pod očima, atd. Ano, v takto mladém věku je nejvyšší čas začít s prevencí. Je vhodné věnovat své pleti zvýšenou pozornost, protože podle vědeckých výzkumů je zotavení u stárnoucí pleti 5x delší než v případě pleti mladé.

Jak vrásky okolo úst vyzmizíkovat?

Ptáte se: „Když už tam jsou, tak co s nimi?“ Společně nahlédneme pod pokličku vymožeností moderní doby.

Mazadla

Média nás pobízejí k používání kosmetických přípravků a preparátů. Vidíme je všude. Stačí otevřít časopis, pustit televizi, jít si koupit zubní kartáček. Na trhu je takové množství firem, které nabízejí zázračná séra, tinktury, krémy v krásných flakóncích. Některé jsou účinnější více, jiné působí jen krátkodobě a pouze na nejjemnější linky. Všechny kosmetické firmy společně se stále snaží do svých přípravků namíchat tu zázračnou látku, která nese kyslík, napomáhá tvorbě přirozeného kolagenu a dalších látek, které zajišťují vitalitu pleti. Avšak jediná látka na celém světě, která dokáže vyvolat regeneraci, zvyšovat pružnost, svěžest i rumělce ve tvářích je jen a jen naše krev. Když jsem nabyla tohoto uvědomění, přestala jsem pokukovat po všech „zázračných preparátech“ a násobně více jsem se začala věnovat obličejové józe. A k těm mazadlům. Já vám mohu doporučit jen to, co sama používám. Mažu se tím, co můžu sníst. Ano, myslím tím celé tělo i pleť. Dokonce i na masáže obličeje (baňkování) používám jedlé oleje. 

Kosmetická ošetření

Kdo by se nechtěl nechat hýčkat. Příjemnou cestou k prevenci vrásek jsou pravidelná profesionální kosmetická ošetření, například lifting obličeje pomocí radiofrekvenční metody. Přiznávám, že já jsem takové ošetření nikdy nepodstoupila, tak vám k němu nemohu mnoho předat. Já vycházím z přesvědčení a zkušenosti, že větší výsledky přinese denní 5 – 10minutové sebe-péče ve formě cvičení obličejové jógy, baňkování obličeje, nebo jiná cesta, která zajistí hluboké prokrvení a zajistí zvýšenou cirkulaci krve než 2hodinové kosmetické ošetření 1x za měsíc. 

Zázrak nové doby, estetická chirurgie a přidružené obory

Je mi 33 a poslední roky vnímám, že většina mých vrstevnic vážně uvažuje o módní aplikaci chemických látek začínajících na „B“. (Bohužel nemohu napsat název, aby z vyhledávače Google tento článek nezablokovali). Jedna si přeje rty jako Angelina Jolie, druhá chce vyzmizíkovat „řádky“ na čele, třetí volá po vypnutí očních víček. Dnešní doba je tak rychlá a nabízená řešení jsou ještě rychlejší. Stačí jedna, dvě jehličky, nebo steh sem, steh tam. Dva, tři týdny rekonvalescence a hurá na další půl rok, rok, pět let jsou ženy zase krásnější. Jak jednoduché.

Vím, měla bych být nestranná, ALE… Mám silnou potřebu v těchto řádcích zmínit zkušenosti od mých klientek, které zažily nekvalitně provedené aplikace látky „B“ a jejich tvář byla částečně znetvořena, někdy dokonce téměř trvale. Viditelné následky jsem těžko rozeznávala od skutečné mozkové příhody, při které ochrne polovina obličeje. Trvalo měsíce aktivního cvičení mimického a žvýkacího svalstva, aby se tvář přiblížila původnímu stavu. Je to na každé z nás, s jakou láskou přistupujeme sama k sobě. Jaké zásahy nebo rituály si do života doslova dopřáváme. 

Hovorové označení  b_ _ _ x, je látka používaná v korektivní dermatologii zejména při korekci vrásek tvořených mimikou, tedy nevědomými návyky, o kterých vám píši tady>>>. S jeho pomocí se dají dočasně vyhladit vrásky zejména mezi obočím, vrásčité čelo nebo vějířky kolem očí. Uvádí se, že dokáže zmírnit i vrásky nad horním rtem. Taková aplikace samozřejmě něco stojí. Musíme si uvědomit, že aplikace není do konce života. Je potřeba opakování v průměru za 6 – 12 měsíců. Důležitým aspektem, který mnoho lidí odrazuje, je následná ztráta části mimiky. Mimika není jen pohyb svalů. Je to součást komunikace, sebevyjádření. Psychologické studie upozorňují, že dochází k oploštění emocionálního prožívání v důsledku „zmražení“ mimiky. Zmizí nám tedy i vrásky, které jsou přirozené, a vzniknou jakési „ledové plochy“. Metoda korekce vrásek pomocí chirurgického zákroku je sice vysoce efektivní, ale zároveň má i dva zásadní nedostatky: zdravotní rizika a vysoké náklady a dočasnost takového řešení. 

Svůj pohled jsem sdílela v živém vysílání Sama Doma v České Televizi. Poslechněte si krátký záznam.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Způsoby odstraňování vrásek kolem úst, které jsem dosud uvedla, mohou mít výborný efekt. Lze je kombinovat. Ale znovu připomínám, že výsledek těchto technik není dlouhodobý a je potřeba periodické opakování.

Vitální tělo odolává kalendáři, proč by to s pletí v obličeji mělo být jinak, aneb OBLIČEJOVÁ JÓGA

Úžasným způsobem, jak lze odstranit vrásky dlouhodobě a trvale je obličejová jóga doplněná o baňkování. Jednoduchým a efektivním cvičením lze dosáhnout i pevnější pokožky, zvýšené produkce kolagenu, zabránit tvorbě nových vrásek, rozpuštění tukových bulek, vymizení otoků, odbourání i dlouholetých pigmentací a dalším projevům stárnutí. Na rozdíl od plastické chirurgie a přípravků péče o pleť řeší obličejová jóga příčiny pod povrchem pokožky. Tato alternativní medicínská praktika přináší samozřejmě i mnoho dalších výhod, uvolní vaši mysl a odvede toxiny s dalšími odpadními látkami do lymfatického systému, který je následně vyloučí. 

Nevěříte? Pojďte si to vyzkoušet teď hned se mnou:

  1. zavřete oči
  2. zeptejte se sami sebe: „Jak se cítí moje pleť v okolí rtů?“
  3. odpověď si pamatujte
  4. teď jdeme cvičit

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Hurá, první cvik máme za sebou. ALE POZOR, pokračujeme:

  1. zavřete oči
  2. zeptejte se sami sebe: „Jak se cítí moje pleť v okolí rtů?“
  3. odpověď porovnejte s pocitem před cvičením. Dostavila se změna?

Už to cítíte? A takhle cvičit můžete kdykoli a kdekoli. Jedete autem? Cvičte. Vaříte polívku? Cvičte. Svoji pleť máte doslova ve svých rukou a stále s sebou. Je to jen na vaší chuti pro sebe udělat něco víc každý den. Přiznám se, musím vás upozornit, že je to návykové. Vaše pokožka si zvykne na pohyb a pak jej může vyžadovat i ve chvílích, kdy to není vhodné.

Mé dnešní rozjímání je u konce. Shrnuli jsme si příčiny stárnutí pleti. Pojmenovali varianty, které dokáží kalendář oblafnout krátkodobě i dlouhodobě, snadno a rychle i pomalu a dlouhodobě, draze i zdarma. Zajímá mě, jakou variantu jste si vybrali právě vy. Neváhejte se se mnou podělit. Napište mi vaši volbu do komentářů.

Přeji vám tisíce důvodů ke smíchu – a bez obav z následků v podobě vrásek!

S radostí z pohybu, který omlazuje a léčí,  Káťa

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.