Ochutnej minitrénink obličejové jógy ještě dnes

JAK NA VRÁSKY KOLEM ÚST

Nebojte se smát! Smích je koření života – to je odvěká moudrost. Smích je nejen známkou radosti ze života. U starších lidí často vidíme prohlubně i ve chvílích, kdy se nesmění. A teď – babo raď!  Nikdo z nás přeci nechce mít prohlubně a záhyby kolem úst. Nebojte se, znám řešení a v tomto článku vám ho objasním.

Co způsobuje vrásky okolo úst?

Není to ale pochopitelně jen smích, který vrásky v okolí úst způsobuje. Veliký vliv má na ně opět i dědičnost, styl našeho života, strava, pitný režim a třeba i počasí – příliš sluníčka v létě nebo naopak chladno v zimě. Přibližně po 25  roce života postupně ztrácí naše pleť svoji flexibilitu a elasticitu a objevují se vrásky. Je nejvyšší čas  začít věnovat své pleti zvýšenou pozornost, protože podle vědeckých výzkumů je zotavení u stárnoucí pleti 5 x delší, než v případě pleti mladé.

Jak vrásky okolo úst vyzmizíkovat?

  1. Používání kosmetických přípravků a preparátů je určitě žádoucí. Na trhu je jich v nabídce mnoho. Některé jsou účinnější více, jiné působí jen krátkodobě a pouze na nejjemnější linky. Já však preferuji “mažu se tím, co můžu sníst”.
  2. Další z možností redukce vrásek jsou pravidelná profesionální kosmetická ošetření, například lifting obličeje pomocí radiofrekvenční metody.  
  3. Při výraznějších hlubších vráskách je moderní aplikace botoxu. „Botulotoxin je látka používaná v korektivní dermatologii zejména při korekci vrásek tvořených mimikou. S jeho pomocí se dají krátkodobě vyhladit  vrásky zejména mezi obočím, vrásčité čelo nebo vějířky kolem očí. Botulotoxinem lze zmírnit i vrásky nad horním rtem. Taková aplikace samozřejmě něco stojí. Kč  Musíme si uvědomit, že aplikace není dokonce života. Je potřeba opakování v průměru za 6 – 12 měsíců. Důležitým aspektem, který mnoho lidí odrazuje je následná ztráta části mimiky. Zmizí nám tedy i vrásky, které jsou přirozené a vzniknou jakési „ledové plochy.“
  4. Metoda korekce vrásek pomocí chirurgického zákroku je sice vysoce efektivní, ale zároveň má i dva zásadní nedostatky: zdravotní rizika a vysoké náklady. 

Způsoby odstraňování vrásek kolem úst, které jsem dosud uvedla, mohou mít výborný efekt. Lze je kombinovat. Ale znovu připomínám, že výsledek těchto technik není dlouhodobý a je potřeba periodické opakování.

  1. Úžasným způsobem, jak lze odstranit vrásky kolem úst bez operace, je obličejová jóga. Jednoduchým a efektivním cvičením lze dosáhnout i pevnější pokožky, zvýšené produkce kolagenu, zabránit tvorbě nových vrásek a dalším projevům stárnutí. Na rozdíl od plastické chirurgie a přípravků péče o pleť řeší obličejová jóga také problém pod povrchem pokožky. Tato alternativní medicínská praktika přináší samozřejmě i mnoho dalších výhod, uvolní vaši mysl a podpoří metabolismus. 

Obzvláště účinný je tento cvik: 

  • vtáhněte rty mezi zuby, tváře tahejte směrem nahoru 
  • udržujte v napětí 7 sekund a poté povolte
  • zopakujte 10

Už to cítíte? A takhle cvičit můžete kdykoli a kdekoli. Jedete autem? Cvičte. Vaříte polívku? Cvičte. Svoji pleť máte doslova ve svých rukou. Je to jen na vaší chuti pro sebe udělat něco víc každý den. Musím vás upozornit, že je to návykové. Vaše pokožka si zvykne na pohyb a pak jej může vyžadovat i ve chvílích, kdy to není vhodné.

Zajímá mě, jakou variantu jste si vybrali a proč. Neváhejte mi to napsat do komentářů. Přeji vám tisíce důvodů ke smíchu – a bez obav z následků v podobě vrásek!

S radostí, Káťa

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice obličejové jógy . Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu , který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici obličejové jógy .

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů