MAPA OBLIČEJE ANEB ZRCADLO NAŠEHO ZDRAVÍ

Co o vás vypovídá váš obličej? Věděli jste, že např. vyrážka či akné na určité části obličeje může vypovídat o zdravotním problému nějakého vnitřního orgánu? Že obličej kromě vaší nálady či reprezentace dokáže vyjádřit i celkovou kondici celého těla? Ne? Tak dnešní článek je určen přesně vám!

Zdravá pleť = zdravé tělo

Náš obličej je v podstatě takovým zrcadlem našeho těla. Odráží stav našich vnitřních orgánů – těch fungujících i těch méně. V dnešní době se lidé obrací zejména na moderní medicínu, nicméně tyto léčebné postupy nemusí být vždy dostatečně efektivní. Lidé začínají více poznávat a propagovat přírodní medicínu jako např. ayurvédu, bylinkaření, jógu, akupunktury či tradiční tibetské, čínské nebo japonské medicíny. Není se čemu divit, že byla vynalezena metoda, která podle všeho dokáže diagnostikovat zdravotní problémy vnitřních orgánů pouze podle polohy akné či vyrážky na obličeji.

SOS: signály těla

K odhalení problému s nějakým vnitřním orgánem potřebujete jen zrcadlo a vědět, co vyrážka na určitém bodě ve tváři znamená. Možná budete až překvapeni, co se skrývá za pár pupínky na čele či bradě! A jelikož v těle souvisí tak nějak všechno se vším, podíváme se, jak porozumět signálům našeho těla v podobě pupínků na našem obličeji. Jak se tedy zorientovat? 

Pupínky/akné v oblasti:

  1. Brada – problémy s reprodukčními a pohlavními orgány.
  2. Lícní kosti – problémy s plícemi.
  3. Nos – problémy se srdcem a s tlustým střevem.
  4. Líce – problémy s žaludkem.
  5. Oblast očí – problémy s játry a ledvinami.
  6. Spánky – problémy se žlučníkem.
  7. Spodní čelo – problémy se srdcem a močovým měchýřem.
  8. Horní čelo – problémy s trávicím systémem.

Jak se vyvarovat těmto problémům?

V mnoha případech pomůže zaměřit se na léčbu orgánů v problematické oblasti či změna jídelníčku – zejména zařazení zeleniny a ovoce, oříšků, chia semínek a celozrnných produktů. Omezení sladkých nápojů a jejich nahrazení čistou vodou je také jedním z řešení. Schisandra neboli Klanopraška čínská je rostlina dobrá na léčbu problémů se střevy, plícemi, srdcem a podporuje imunitu celého těla. Dalšími produkty, které podporují správné fungování orgánů, jsou: mladý ječmen, kustovnice, goji, chlorella, spirulina, rostlinné proteiny či reshi. 

Péče o pleť

Své pleti můžete při zotavování pomoci různými oleji – kokosovým, mandlovým či bambusovým. K dostání jsou také krémy, mastičky a peelingy různých složení, které mohou alespoň podpořit léčbu. Nebo existují různé „babské rady“ pro zlepšení pleti. I obličejová jóga je jednou z možností, jak eliminovat nedostatky na tváři a ještě přispívá k lepší náladě a mladistvějšímu vzhledu. Hormonální jóga silně aktivuje náš vnitřní samoléčebný proces. Vyberte si tu cestu, která baví vás.

Další uzdravující cesty najdete v knize Omlazujících technik.

Zajímá vás, co všechno na vás prozradí váš obličej? Neváhejte si dopřát ONLINE DIAGNOSTIKU.

Doufám, že jste se v dnešním článku dozvěděli něco nového a že třeba zjistíte, proč vám vaše vyrážka nemizí. Dozvěděli jsme se, že podle přírodní medicíny stačí pohled na obličej a dozvíme se diagnostiku svých vnitřních orgánů. Naše tělo dokáže divy, a když má nějaký problém, dokáže se ozvat, stačí sledovat jeho signály.

Pokud byste si rádi poslechli rozhovor na téma tzv. meridiánů – drahách orgánů, který jsem pro vás natočila s panem doktorem Josefem Jonášem, můžete tady >>

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.