Meridiány aneb dráhy orgánů v naší tváři

Tradiční čínská medicína hovoří o „mapách“ životně důležitých orgánů na několika místech našeho těla. Jsou jimi chodidla, dlaně, tvář, oko, ucho, jazyk. Při péči o tvář bychom měli být bdělí a vnímat, v jakých partiích se nám tvoří neduhy. Právě tato místa ukazují, který orgán je oslabený a potřebuje vyživit.

K tématu jsem přizvala MUDr. Josefa Jonáše, který o energetických drahách životně důležitých orgánů píše ve svých knihách.

Pan doktor ve videu prozradí:
– co to jsou meridiány,
– jaké meridiány na obličeji máme,
– jak s nimi pracovat v zapojení péče o pleť (baňkování, masáže, míčkování, Guasha),
– jak správně konkrétní meridián stimulovat,
– kdy se dostaví účinky, pokud chceme přes meridiány posílit konkrétní orgán.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Nechce se Vám dívat na celé video? Shrnutí najdete tady:

Slyšeli jste někdy o meridiánech? Jsou to dráhy, které jsou důležité pro náš organismus

Meridiány nikdo zatím neumí nikdo detailně popsat. Energetické dráhy, které vedou energii nebo informaci do organismu. Jsou to techniky, které jsou staré již několik tisíc let, ale nikdo přesně netuší, co jsou vlastně zač. Kde všude je najdeme a jakou mají funkci pro naše tělo? Meridiány najdete 3 až 5 milimetrů po kůží a najdete je po celém těle. Žádný orgán bez nich nemůže fungovat.

Meridiány se vyskytují po celém našem těle

Už před několika stovkami let se sledovalo lidské zdraví právě prostřednictvím meridiánů. Jak ale poznat, že máme meridiány v pořádku? Stačí sledovat své tělo. Meridiány se řídí podle našich vnitřních hodin, které má každý z nás nastavený jinak. Změnu poznáte nejen podle svého psychického stavu, ale také podle toho, jak člověk vypadá.

Ve staré Číně byli přesvědčeni, že se energie zpracovává v našich energetických centrech a dostává se do orgánů. Z orgánů pak energii čerpají i další, které se pak dostanou k meridiánům. Ty se křižují po celém organismu a orgány jsou tímto způsobem propojené. Meridiány mohou začínat v končetinách, nebo v obličeji. Ovlivňují nejen funkci mozku, ale také naší mimiku. Dělí se pak na hlavní a vedlejší, kterých má každý pět. Poté jsou ještě dva další, přední a zadní.

Meridiány spojují orgány s naší pokožkou

Mají velmi velký vliv na orgány. Existuje dokonce mapa orgánů, podle kterých můžete poznat, co vás trápí právě třeba na obličeji. Každý meridián je spojený s určitým orgánem. Obličej je pak ovlivňovaný nejen meridiány, ale také orgány. Mezi obočím máme zónu jater, a pokud s nimi není něco v pořádku, poznáme to podle vrásek právě mezi obočím. Takových zón máme po obličeji několik a zdravotní problémy pak poznáme například podle vrásek.

Pravidelnými masážemi obličeji v zóně mezi vráskami si můžete aktivovat jaterní procesy, které vedou oběma směry. Je to tak se všemi orgány, takže záleží na tom, jestli se vnitřně usmíváme, protože tím ovlivňujeme energii, která se dál šíří právě meridiány. Měli bychom si dělat pouze věci, které jsou nám příjemné, a navozuje nám dobrý pocit.

Masírováním obličeje si můžete aktivovat orgány

Můžete na obličej používat spoustu masírovacích technik, používají se také lávové nebo jiné kameny nebo baňky. Obličejová jóga tak velmi prospívá naší pleti, protože na náš obličej kouká denně mnoho lidí a měli bychom se před nimi cítit dobře. Sám doktor Josef Jonáš přiznává, že ženy jsou v tomhle ohledu o něco dále, protože dbají více na svůj vzhled.

Jak poznáte první účinky meridiánů? Není to ze dne na den, budete muset se svým obličejem a tělem pracovat po celý život. Do našeho obličeje se promítá česká povaha, která je podle lékaře depresivní a celkem ponurá. V obličeji se obtisknou naše emoce, ať se jedná o radostné nebo negativní. Pan Jonáš schvaluje obličejovou jógu a doporučil by ji všem.

Například močový měchýř posílíš masáží pokožky hlavy. Je to nejlepší způsob, který je velmi jednoduchý. Masáž je vhodné provádět především ráno, můžete to dělat klidně denně. Po několika dnech nebo týdnech pocítíte, že máte močový měchýř posílený. Jedná se o několik minut denně, které byste měli obětovat.

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.