Ochutnej minitrénink obličejové jógy ještě dnes

POVISLÁ HORNÍ VÍČKA, ANEB JÍT NEBO NEJÍT NA PLASTIKU

Boom plastik horních víček mě až děsí. Ano, moje babička šla na operaci víček, protože jí tak slzely oči, že téměř neviděla. U ní jsem za takový zákrok byla opravdu ráda. Nejen, že se babičce hodně ulevilo (dnes jí je 72 let) i nám zkrásněla. Boom vnímám u žen i mužů o 30 let mladších. A to mě překvapuje. Pojďme se společně podívat, jak takový zákrok vypadá, co obnáší a jaké jsou jeho alternativy. Ano, když si přiznáme, že vizáš včetně velkých očí je pro nás důležitá. Dozvíte se, jak vzniká převislé víčko, jaké jsou její nástrahy a hlavně, jak ji vyřešit. 

Co se v těle děje, že začnou přepadávat víčka?

S problémem povislých horních víček bojují nejen ženy, ale také muži. Příčinou je ztráta elasticity kůže, respektive snížená produkce kolagenu. K úbytku kolagenu dochází následkem stárnutí, ale můžete to být také vizitka stresu nebo nezdravého životního stylu. Z biologického hlediska to znamená, že se nám snižuje produkce hormonů, včetně kolagenu, které zajišťují i elasticitu a vitalitu kůže, pleti. Na produkci hormonů však myslí hormonální jógová terapie. O té více píši zde.  Na první pohled samozřejmě vnímáme povislá víčka jako vadu na kráse, ale je potřeba si uvědomit, že později se pravděpodobně přidají i potíže zdravotní: 

  • zraku, 
  • bolesti hlavy, 
  • vtáčení řas do oka a s tím spojené pálení či řezání v očích. 

Jde s tímto bojovat?

Samozřejmě, že ano! A způsobů je hned několik- od „babských rad“, kosmetických přípravků, obličejové jógy, až po chirurgický zákrok. Postupně si o některých z nich povíme.

Nejradikálnějším řešením je samozřejmě zákrok na plastické chirurgii neboli „blepharoplastika“. Někteří lidé mají ale obavy z komplikací nebo viditelných jizev, které by se mohly těžko hojit. Počítat musíme také s následnou rekonvalescencí. Ta trvá minimálně 3 týdny v klidovém režimu. Pokud plánujete zákrok bez stávajících zdravotních komplikací, budete si jej muset uhradit. Z nám lidi, kteří na něj šetří. Cena operace, při které vám odstraní tukové váčky a převislou kůži z víček, se pohybuje kolem 10000 až 20000 Kč v roce 2019. 

Kosmetických krémů, sér na oči a oční okolí pro vypnutí očních víček je na trhu opravdu mnoho. Ne u všech platí, že čím dražší, tím účinnější. Některé nám mohou způsobit zarudnutí, vyrážku či jiné nepříjemné pocity – svědění, pálení a podobně. Naštěstí existují i přirozenější a levnější metody. Pokud se ptáte mě, jaká mám názor? Myslím si, že kosmetické firmy potřebují prodávat. Zajímá vás, co si na oči mažu já?Už je to dlouho, co jsem si na sebe začala “mazat” jen to, co se dá jíst. A upřímně, mě to dělá dobře. To ale neznamená, že vám nemůže dělat dobře speciální sérum nebo něco jiného. 

Co se dá jíst, dá se i potírat na tělo. Kůže je největší orgán našeho těla. Každým pórem vstřebávám a do svého systému, do našich orgánů ukládá, to co mu podáme. Ať už je to jídlo, pití, káva, alkohol, zaprášené prostředí, nebo navoněný balzám, krém, šampon…  Jeden lektor jógy z Ostravy mě inspiroval svým přístupem, který se mi velice líbí. “Mažu se jen tím, co můžu sníst”.  Každý z nás jistě doma najde sáček s heřmánkovým čajem, vaječný bílek, salátovou okurku nebo kostky ledu. Přikládáním na oči si ulevíme, rozhodně si neublížíme, ale účinek dosáhneme jen krátkodobě.

Přírodní, levné řešení, které má dlouhodobý účinek?

Přirozenou možnost, jak se zbavit smutného výrazu, který náš obličej získává vinou povislých horních víček, nám nabízí obličejová jóga. Možná si ani neuvědomujete, že i kolem očí máme svaly. A především za nimi. Vzadu v hlavě. Jsou nezbytné k tomu, abychom mohly oči zavřít, otevřít, přimhouřit nebo zamrkat, zaostřit… Více o svalech na obličeji včetně očního okolí se dočtete tady. . A jako všechny svaly, tak i tyto je možné trénovat! Pokud se budete věnovat cvičení pravidelně, můžete svým víčkům opět navrátit jejich původní tvar! Navíc ušetříte tisíce za invazivní kosmetické zákroky, vyhnete se případným zdravotním komplikacím, nebudete vypadat nepřirozeně a v neposlední řadě si užijete čas, který věnujete svému vzhledu a sobě samé.

Cviky obličejových svalů jsou velmi jednoduché, zvládne je opravdu každý z nás! Pro názornost vám 2 cviky popíšu:

  1. cvik: položíme si ruce na čelo a dlaněmi povytahujeme obočí směrem nahoru.  Oči zavřeme tak, abychom v nich cítili napětí. Napětí držíme 5 vteřin. Opakujeme 10 x.
  2. cvik: otočíme pohled očí ke stropu/vzhůru. Zaměříme pozornost na horní víčka. Začneme s nimi mrkat jak mrkací panna. Co nejrychleji. Tak dlouho, co to vydržíte.  Opakujeme 10 x.

Už to cítíte? U toho mrkání to chce opravdu cvik. I já jsem v začátcích vydržela sotva chviličku. Byla jsem z toho překvapená, jak namáhavé to je. K motivaci cvičit však stačí málo. Cítit, že se něco děje ve tváři a hlavně pohled do zrcadla a komplimenty okolí. Ty přicházejí velice rychle. 

Nevěšte tedy hlavu a nebraňte se znovu svůj pohled rozjasnit! Zkuste si to na vlastní kůži. Čas od času v městě, kde bydlím pořádám seminář pouze na oční okolí. Kdybyste se někdy chtěli účastnit, nebo si dopřát individuální lekci, nevháhejte se mi ozvat.

Tak jak jste se rozhodli? Zvolíte rychlé invazivní řešení, chirurgický zákrok? Nebo si dopřejete čas sami na sebe a budete se rozmazlovat? Opravdu mě to moc zajímá. Neváhejte se mi svěřit do komentáře. 

S radostí z pohybu i očima, Káťa

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice obličejové jógy . Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu , který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici obličejové jógy .

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů