Ochutnej minitrénink obličejové jógy ještě dnes

LIFITNG OBLIČEJE

V našem obličeji se vyobrazují veškeré emoce a pocity, které prožíváme. Mimikou komunikujeme. Emoční výrazy v podobě mračení, zadržovaného pláče, ale i úsměvu, na nás zanechají stopy. Už vás asi napadá, o jaké stopy se jedná. Přesně tak! Bavím se o vráskách. Proces stárnutí je přirozený a nelze mu zabránit, ale existuje mnoho metod, díky nimž můžeme stárnutí pleti zpomalit a tím docílit mladistvého vzhledu. Tento článek bude o jedné z nich – o liftingu.

Jak vypnout pleť?

Metod invazivních více či méně je hned několik. Všechny si postupně představíme.Ale zajímalo by mě, co se právě vám vybaví, když se řekne „lifting“? Mě strach z jakékoli bolesti, kterou bych měla postupovat dobrovolně. No nepodstoupila bych:).

  1. Mnohým z vás určitě operativní zákrok, při kterém se provádí napínání pokožky. Tato plastická operace řeší problematiku povolení kůže a jemných obličejových svalů. Projevy stárnutí jsou individuální, ale zákrok si získal popularitu především u žen ve věku 30 – 50 let. Bojíte se chirurgického zásahu? Nebojte se, dnes existují i jiné, ne tolik náročné, liftingové metody. 
  2. Pokud se chcete vyhnout skalpelu, možná vám bude sympatická metoda, při které se kůže vypíná pomocí nití. Ty stimulují tvorbu kolagenu a mají schopnost regenerovat. 
  3. Mezi nejoblíbenější způsoby se řadí lifting obličeje za využití radiofrekvence, což je zároveň i nejstarší metoda v oblasti estetické medicíny. Je používán už více než 50 let a stále je o něj zájem. V čem tkví jeho výjimečnost? Podkožní vrstva kůže je při něm rovnoměrně zahřívána a zároveň je povrchová vrstva regenerována. Radiofrekvenční energie za použití tepelného mechanismu elektrod umožňuje energii projít skrze pokožku zcela bezpečně. 
  4. Čím dál tím větší popularitu získává manuální terapie liftingu. Využívá pouze masáže zaměřené na mimické obličejové svalstvo. Kromě vyhlazení pokožky slibuje i lepší vyživování pokožky a samotných svalů. Jednoduché masážní hmaty dovedou povzbudit krevní oběh, uvolnit ztuhlé svaly v obličeji a zlepšit barvu kůže. Mimoto se v průběhu masáže odplavují odpadní látky mnohem rychleji. Vzhledem k tomu, že dochází ke zrychlení metabolismu, ubývá tím i podkožní tuk. Hýčkání vaší pokožky má ale další benefity, o kterých se zase tolik nemluví, ač jsou možná ty nejdůležitější. Navodí vás do pocitu pohody, harmonie a vnitřního klidu. Projeví se to na celkové spokojenosti, která vám zase dodá sebevědomí, a jsme u toho, co sluší každé z nás nejvíce. ☺ Pro ještě větší relaxaci a detoxikaci se doporučuje kombinovat lifting s masáží obličeje teplými lávovými kameny

No vidíte, variant je hned několik. A nebojte nezamlčela bych vám ani moji oblíbenou obličejovou jógu. Ta má absolutně stejné účinky jako liftingová terapie. S jednou velikou výhodou. Zdaleka není tak nákladná a můžete si jí dopřát sami, kdykoli a kdekoliv. Ano i v obličejové józe se využívají masáže. Především AUTOmasáže a často užívané a velice efektivní je baňkování, o kterém se můžete více dočíst v článku zde. Napište mi, kterou metodu jste vyzkoušeli vy a jaká vám nejvíce vyhovuje. Jsem zvědavá. U dalšího článku na psanou, Káťa

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice obličejové jógy . Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu , který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici obličejové jógy .

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů