LIFTING OBLIČEJE aneb FACELIFT

V našem obličeji se vyobrazují veškeré emoce a pocity, které prožíváme. Mimikou komunikujeme. Emoční výrazy v podobě mračení, zadržovaného pláče, ale i úsměvu na nás zanechají stopy. Už vás asi napadá, o jaké stopy se jedná. Přesně tak! Bavím se o vráskách. Proces stárnutí je přirozený a nelze mu zabránit, ale existuje mnoho metod, díky nimž můžeme stárnutí pleti zpomalit, a tím docílit mladistvého vzhledu. Tento článek bude o jedné z nich – o liftingu a jeho druzích, které nám moderní svět nabízí.

Jak vypnout pleť?

Metod invazivních více či méně je hned několik. Všechny si postupně představíme. Ale zajímalo by mě, co se právě vám vybaví, když se řekne „lifting“? Mě se na totéž ptali v živém vysílání pořadu Sama Doma České televize: 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Osobně se mi vybaví strach z jakékoli bolesti, kterou bych měla postupovat dobrovolně. No nepodstoupila bych. Ale každý jsme z jiného těsta a máme rozdílné priority.

1. Skalpel nebo nit, sem tam steh

Mnohým z vás se vybavil určitě operativní zákrok, při kterém se provádí napínání pokožky. Tato plastická operace řeší problematiku povolení kůže a jemných obličejových svalů. Projevy stárnutí jsou individuální, ale zákrok si získal popularitu především u žen ve věku 30–50 let. Pokud se chcete vyhnout skalpelu, možná vám bude sympatická metoda, při které se kůže vypíná pomocí nití.

Bojíte se chirurgického zásahu? Nebojte se, dnes existují i jiné, ne tolik náročné, omlazující metody. 

2. Radiofrekvence

Mezi oblíbené způsoby se řadí lifting obličeje za využití radiofrekvence, což je zároveň i nejstarší metoda v oblasti estetické medicíny. Je používán už více než 50 let a stále je o něj zájem. V čem tkví jeho výjimečnost? Podkožní vrstva kůže je při něm rovnoměrně zahřívána a zároveň je povrchová vrstva regenerována. Radiofrekvenční energie za použití tepelného mechanismu elektrod umožňuje energii projít skrze pokožku. Jak příjemné to je, vám však neprozradím. Nikdy jsem takový zákrok neabsolvovala. Ocením, když mi do komentářů napíšete vaše zkušenosti. 

3. Masáž rukou, pomůckou, s olejem/sérem nebo bez

Čím dál tím větší popularitu získává manuální terapie liftingu. Využívá pouze masáže zaměřené na mimické a žvýkací svalstvo. Kromě vyhlazení pokožky slibuje i lepší vyživování pokožky. Jednoduché masážní hmaty dovedou povzbudit krevní oběh, uvolnit ztuhlé svaly v obličeji a zlepšit barvu kůže. Mimo to se v průběhu masáže odplavují odpadní látky mnohem rychleji. Vzhledem k tomu, že dochází ke zrychlení metabolismu, ubývá tím i podkožní tuk. Hýčkání vaší pokožky má ale další benefity, o kterých se zase tolik nemluví, ač jsou možná ty nejdůležitější. Navodí vás do pocitu pohody, harmonie a vnitřního klidu. Projeví se to na celkové spokojenosti, která vám zase dodá sebevědomí – a jsme u toho, co sluší každé z nás nejvíce. Pro ještě větší relaxaci a detoxikaci se doporučuje kombinovat lifting s masáží obličeje teplými lávovými kameny

V poslední době bývají k masážím vyvíjeny různé pomůcky od „žehliček“, přes tvarované kameny, po hedvábné rukavičky. Používáte některou z těchto pomůcek? Obohaťte nás svojí zkušeností v komentáři.

K masážím bývají užívána mazadla/klouzadla

Často se mě klientky ptají, jakou kosmetiku bych jim doporučila. Já je však vždy zklamu.

Všechny kosmetické firmy společně se stále snaží do svých přípravků namíchat tu zázračnou látku, která nese kyslík, napomáhá tvorbě přirozeného kolagenu a dalších látek, které zajišťují vitalitu pleti. Avšak jediná látka na celém světě, která dokáže vyvolat regeneraci, zvyšovat pružnost, svěžest i rumělce ve tvářích je jen a jen naše krev.

Když jsem nabyla tohoto uvědomění, přestala jsem pokukovat po všech „zázračných preparátech“ a násobně více jsem se začala věnovat obličejové józe. A k těm mazadlům. Já vám mohu doporučit jen to, co sama používám. Mažu se tím, co můžu sníst. Ano, myslím tím celé tělo i pleť. Dokonce i na masáže obličeje (baňkování) používám jedlé oleje. A upřímně, mně to dělá dobře. To ale neznamená, že vám nemůže dělat dobře speciální sérum nebo něco jiného. Mějme však na paměti, že kůže je největší orgán našeho těla. Každým pórem vstřebává a do svého systému, do našich orgánů ukládá to, co mu podáme. Ať už je to jídlo, pití, káva, alkohol, zaprášené prostředí, nebo voňavý balzám, krém, šampon… Jeden lektor jógy z Ostravy mě inspiroval svým přístupem, který se mi velice líbí: Mažu se jen tím, co můžu sníst.“  Každý z nás jistě doma najde sáček s heřmánkovým čajem, vaječný bílek, jogurt, salátovou okurku nebo kostky ledu, kokosový nebo olivový olej. Přikládáním dobrot na pleť ji hydratujeme, osvěžíme a rozhodně si neublížíme. Oleje zajistí kluzkost pokožky při masážích. K té hydrataci je nezbytný pitný režim a k vitalitě pleti intenzivní pravidelné prokrvování, pohyb krve v buňkách, pohyb svaly mimickými i žvýkacími. 

4. „Nedělej ksichty, zůstane Ti to.“

Taky jste to v mládí slyšeli? Ale opak je pravdou. Sval, který se nehýbe, tuhne, pak je musíme metodami výše rozvolňovat nebo si uděláme s obličejovou jógou pár „ksichtů“.

Pojďte si to vyzkoušet se mnou:

 1. zavřete oči
 2. zeptejte se sami sebe: „Jak se cítí moje pleť?“
 3. odpověď si pamatujte
 4. teď jdeme cvičit

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Hurá, první cvik máme za sebou. ALE POZOR, pokračujeme:

 1. zavřete oči
 2. zeptejte se sami sebe: „Jak se cítí moje pleť?“
 3. odpověď porovnejte s pocitem před cvičením. Dostavila se změna?

Obličejová jóga nabízí úžasné benefity: 

 • vyhlazení pokožky
 • lepší vyživování pleti
 • rozproudí krevní oběh
 • uvolní ztuhlé svaly v obličeji 
 • zlepší barvu kůže (ruměnec ve tvářích)
 • mimo to se v průběhu cvičení odplavují odpadní látky mnohem rychleji
 • dochází ke zrychlení metabolismu, ubývá tím i podkožní tuk
 • navodí vás do pocitu, že jsme krásné
 • je zdarma
 • vždy ji máte s sebou

Můžete si ji dopřát sami, kdykoli a kdekoliv. Čím častěji, tím lépe. Při řízení auta. Při sledování televize. Při vaření polévky. A ze své zkušenosti vím, že není nad cvičení s dětmi. To je zábava pro celou rodinu. Děti mají svaly nedotčené mimickými návyky a dokáží všechny „grimasy“ provést s lehkostí. Pravidelný pohyb obličejovými svaly vám zajistí tak vitální pokožku, že už nebudete žádné mazadlo (denní, noční krém…) potřebovat. Pokožka si bude sama udržovat zdravé a ideální PH právě pro tu vaši. Ano, i v obličejové józe se využívají masáže. Především AUTOmasáže – a často užívané a velice efektivní je baňkování, o kterém se můžete více dočíst v článku zde>>

Tak co, máte jasno? Už nechcete ztrácet ani minutu postupným stárnutím? Už chcete konečně do rukou účinnou zbraň? Pak si zkuste chytit místo ve VÝCVIKU 21 DNÍ PRO KRÁSU.A po měsíci budete jen mrkat, jakou krásu potkáváte v zrcadle.

Držím vám palce, ať místo chytíte právě vy.

U dalšího článku na psanou, Káťa

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.