JAK POMÁHÁ OBLIČEJOVÁ JÓGA ZRALÝM ŽENÁM?

„…je to opravdu pro mě? Není to jen pro mladé? Vždyť už jsem stará, není to ztráta času?…Už ani nedoufáte, že by  nedokonalosti a vrásky z obličeje mohly vymizet.“

Ano, takové dotazy dostávám docela často. Proto jsem se rozhodla odpovědi vložit do článku. Vemte si čaj, kafíčko, nebo jiný oblíbený nápoj, uvelebte se. Společně rozkryjeme, co dokáže Obličejová jóga nabídnout zralým ženám. Nejprve si shrneme, co se za léta s pletí dělo. Nabídnu vám, co se dá udělat ještě teď. Posdílím vám pár vzkazů od zralých žen, které se rozhodly být krásné i v pokročilém věku. Prozradím vám, jaké benefity mohou čekat i vaši pleť. Ukážu vám, jak můžete začít teď hned, abyste zjistili, zda je to pro vás to pravé.

Co se s naší tváří stalo?

Okolo 40. roku života, někdy i dříve, někdy později, se na tváři začínají tvořit různé nedokonalosti. Od pigmentových skvrn, popraskaných žilek, pupínků, až po vrásky, otoky, tukové bulky atd. Je to způsobeno následujícími faktory:

1. Sklízíme ovoce

Po 40. roce začneme sklízet ovoce, které jsme zaseli. Rozumějte mi, jak jsme se doposavad o tělo a pleť starali, takové ozdoby se nám zobrazují ve tváři. Pokud jsme žili/žijeme rychle, uspěchaně, bez odpočinku, času na nabrání sil. Pokud jsme prvních 40 let života nedodržovali pitný režim, nezdravě se stravovali, málo se hýbali… tak nemůžeme očekávat, že bude naše pleť zářit svěžestí, vitalitou a mládím. Kůže je prostě jen orgán, který s časem ztrácí schopnost regenerovat. Na druhé straně, pokud jsme regenerační procesy dlouhodobě podporovali. Tedy pili dostatečné množství tekutin, pravidelně si dopřávali rozproudění krve v řečišti (pohyb), naše mazové žlázy jsou a byly zvyklé produkovat pot a tím se čistit, pak naše pleť září i v pokročilém věku.

2. Otištěné výrazy i nevědomé mimické návyky

Tím, že se pokožka pomaleji regeneruje, tělo není schopno vytvářet dostatek kolagenu a dalších látek, které kosmetické firmy chtějí umělou cestou dostat do svých sér a dalších přípravků. V našich tvářích je doslova otištěný náš výraz. Zamyslete se, jaké emoce pociťujete za posledních 10 let nejčastěji? Jak se při jejich prožívání tváříte. A pak se podívejte do zrcadla. Co vidíte? Vedle otištění výrazu se do mimického svalstva doslova propsaly tzv. nevědomé návyky, které při komunikaci používáme. Není tajemstvím, že nevědomými návyky si přidáváme do tváře roky. Co si pod tím máte představit? Mám na mysli nejen zbytečné mračení, zvedání obočí, jednoho ústního koutku, kousání stravy na jedné straně úst, “mžourání” očí při snaze zaostřit,… a mohla bych pokračovat. Na tohle téma jsem napsala článek už dříve. Jak tyto nevědomé návyky odbourat a jak se zbavit nedokonalostí, které nám způsobily, si přečtěte zde>>>.

3. Mapa vitality orgánů v naší tváři

Ve tváři máme vepsané také problémy s vnitřními orgány. Ne nadarmo se říká, že na obličeji máme mapu funkce našich orgánů, proto tvoří-li se vám nedokonalosti na jednom místě např. v oblasti čela, může to mít spojitost se zhoršenou funkcí tenkého střeva nebo močového měchýře. Tvoří se vám nedokonalosti jen v jedné části obličeje a zajímá-li vás tohle téma více, přečtěte si o něm zde>>>.

4.  Jaký příběh prožíváme, tak vypadáme

Každá žijeme svůj příběh. Své radosti i svá dramata. Ano, do tváře se nám zapíše okamžitě stres, který prožíváme. Pokud usazené napětí cíleně neuvolníme, masáží, cvičením (včetně vykřičení se), pak se hromadí. Roky utíkají a nahromaděné napětí se kupí. Po letech v zrcadle můžeme zjistit, že:

Jeden ústní koutek je výš než druhý (vytvořila se asymetrie).

Vrásky na čele jsou tak hluboké, že připomínají stojánek na CD.

Okolí nám tvrdí, že jsme stále zamračení, přestože my se cítíme radostně.

Úsměv působí křečovitě až zle (to způsobují ochablé ústní koutky, které nemají sílu se zvednout směrem k uším).

V zrcadle potkáváme smutný výraz, který se nám nedaří změnit.

No ale co s tím?

Než bych vás zahlcovala mými slovy, mrkněte na změny, které uvádějí zralé (60+, 70+) účastnice Výcviku 21 dní pro krásu>>>

“Do tváře se mi vrátila šťáva. Znovu se sama sobě líbím.” Anna, 68

“Hurá, já mám zase úsměv, jak od smajlíka. Je to neskutečně krásný pocit.” Božena, 72

“Cítím se omlazená celá, nejen ve tváři. Největší radost mám z toho čela. Nikdy bych nevěřila, že se těch vrásek dá zbavit.” Dana, 69

“Co já, má dcera je nadšená. Vůbec mi nevěřila. Utahovala si ze mě. A dneska chce cvičit se mnou, když vidí jak teď vypadám.” Eva, 63

“Prostě wow. Má pleť je zase hladká. Cítím ji pevnější. A popraskané žilky jsou prostě pryč. Nemohu se toho nabažit. Cvičím a baňkuji každý den 2x. Přidal se i manžel.” Renata, 75

Pojďte si to okamžitě vyzkoušet taky:

Vyzkoušejte to ihned se mnou.

 1. Zavřete oči
 2. Zamyslete se, jak se vaše pleť cítí právě teď. Ten pocit si zapamatujte.
 3. Šup, jdeme cvičit

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

A teď znovu:

 1. Zavřete oči
 2. Zamyslete se, jak se vaše pleť cítí právě teď.
 3. Jaký cítíte rozdíl?

Zralé ženy si velice pochvalují, že jim Obličejová jóga do tváře vrátí:

 • symetrie,

 • zvednou se ústní koutky do úsměvu,

 • zvednou se tváře i s líčky,

 • opticky se zvětší oči,

 • hluboké vrásky se zjemní,

 • pokožka je hladká, pevnější a méně náchylná na popraskané žilky a pigmentové (i stařecké) skvrny.

Jako inspiraci pro vás mám 2 hrdinky:

Moje milovaná babička Maruška:

Z mé osobní zkušenosti mohu říct, že obličejová jóga je pro zralé ženy skvělá. Moje babička začala až po mozkové příhodě ve svých 72 letech. V té době měla polovinu obličeje absolutně ochrnutou. Nemohla hovořit ani přijímat stravu. Po pár týdnech cvičení se ochrnutá polovina rozpohybovala. Vrátil se cit a dnes byste na babičce nic nepoznali.

Krásná kolegyně Maria:

Maria začala cvičit ve svých 45 letech. Podívejte se na ni pečlivě. Dnes Maria hrdě nosí věk 53 let.

Vrtá vám hlavou, co přesně je a jak funguje Obličejová jóga?

Obličejová jóga se skládá ze speciálních cviků, díky kterým posílíte obličejové a krční svaly. Zároveň rozproudíte krev a buňky ve tváři budou obohacené o kyslík a kolagen, který se začne tvořit ve větším množství. Navíc půjdete přírodní cestou a zůstane vám plná peněženka. Jediné, co vás bude obličejová jóga stát, je čas a pevná vůle. Co dalšího vám mohou obličejové grimasy nabídnout, se dozvíte zde>>>.  Obličejová jóga je také vhodná pro lidi, kteří se potýkají s ochabnutím či úrazy tváře nebo jsou po mozkových příhodách.

Už máte chuť ji vyzkoušet i vy? Ptáte se, co můžete udělat teď hned? A jak nejrychleji docílíte výsledků?

Být vámi, tak bych začala cvičením zdarma. Zde si můžete stáhnout například Veselou rozcvičku Obličejové jógy>>>

Pokud jste 100% rozhodnuté, že je to pro vás, tak vám osobně doporučuji

chyťte si místo ve výcviku 21 dní pro krásu. Po měsíci budete mrkat, jakou mladici potkáváte v zrcadle.  Pak už je to jen a jen na vás.

Na závěr článku vás chci inspirovat zralou kráskou

Krásná Carmen je ještě v 85 letech uznávanou modelkou

Jakou tvář chcete potkávat v zrcadle vy?

Jakou babičkou/prababičkou chcete být pro své nejmladší v rodině?

Vzpomeňte si. Celý život jsme se o někoho starali. Konečně dozrál čas věnovat se sobě.

S láskou k sobě a radostí z pohybu, který omlazuje, léčí a zvyšuje imunitu, Káťa

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.