NEVĚDOMÉ NÁVYKY, KTERÉ NÁM DO TVÁŘE PŘIDÁVAJÍ ROKY

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč např. telefonujete pouze pravou rukou? Proč usínáte na levém boku nebo proč se hrbíte při práci u počítače? Jaké další návyky máte a ani si je už neuvědomujete? V dnešním článku se na takovéto nevědomé návyky zaměříme.

Jistě si při kladení těchto otázek uvědomíte hodně věcí, možná vás napadnou další nevědomé návyky ve vašem životě. Jak se z těchto opravdu NEVĚDOMÝCH návyků staly zvyklosti, které vlastně ani nevnímáme? Možná sami přijdete na nějaká řešení, jak tyto návyky změnit. Jestli ne, nevadí, prozradím vám, jak snadno tyto návyky snadno změnit.

Mé doporučení:

  • Každý týden si vyberte jeden z návyků a snažte se na něj myslet tak intenzivně, že jej budete dělat naopak, jinak nebo vůbec. Zkuste vystoupit ze své komfortní zóny a začít se těchto návyků zbavovat nebo je měnit.
  • Pod každou otázku jsem vám dala svůj TIP, jak určitý návyk změnit. Možností je však samozřejmě mnoho.

Zeptejte se sami sebe:

  • Kterou rukou pravidelně telefonuji? Mám nebo nemám sklopenou hlavu k ramenu?

Pokud jsem pravák a telefonuji proto pravou rukou, zkusím při cvičení týden telefonovat pouze levou rukou. 

  • Na kterém boku pravidelně usínám? Na levém či pravém? 

Pokud usínáte na levém boku, zkuste týden usínat na pravém boku. Nebo můžete zkusit usínat na zádech či břichu. Možností jsou spousty!

  • Kouřím? Co mi to přináší a proč jsem s tím vůbec začínal/a?

Zkuste kouření omezit. Místo deseti cigaret denně vyzkoušejte týden vykouřit jen 5!

  • Vypiji alespoň dva litry vody denně?

Zapisujte si třeba do vašeho diáře, kolik čisté vody jste za den vypili a pokuste se vypít celé dva litry.

  • Piju kávu? Vážně ji potřebuji? Mohu a chci ji nahradit jiným nápojem?

Kávu můžete nahradit např. čerstvým smoothiem plným energie, čajem či džusem. 

  • Jím pravidelně? Snídám? Mám vyváženou a zdravou stravu?

Nesnídáte-li, nasnídejte se! Jíte často polotovary? Zkuste uvařit jídlo z čerstvých surovin. Hlídejte si denní příjem bílkovin, cukrů, tuků a vlákniny. Nejíte-li pravidelně zeleninu a ovoce, tento týden je zařaďte do jídelníčku.

  • Když si čtu, mám hlavu ve vzpřímené pozici?

Zaměřte se na to, aby jste neukláněli hlavu, aby jste seděli vzpřímeně a neměli hlavu skloněnou. Tvoříme si tak zbytečně dvojitou bradu.

  • Sedím při práci/ve školní lavici rovně?

Zkuste myslet na správné držení těla a nehrbení se při práci na počítači či ve školní lavici. Občas se protáhněte, spojte ruce za zády.

  • Když se ušklíbnu s emocí „no to určitě“, který kousek úst táhnu do strany?

Místo krčení koutku třeba protočte očima, nadzvedněte obočí či táhněte druhým koutkem.

  • Proč při intenzivním přemýšlení mhouřím oči?

Snažte se oči nemhouřit.

  • Na které straně úst častěji žvýkám?

Střídejte strany, či se zaměřte pouze na tu druhou.

  • Když na někoho mrkám, kterým okem?

Chci-li mrknout na svého vyvoleného a vždy jsem to dělala pravým okem, překvapte ho! Mrkněte na něj levým!

  • Když sedím, kterou nohu si přehodím přes tu druhou?

Zaměřte se, aby jste nohu vyměnili či nepřehazovali ani jednu z nich.

Nevědomé návyky, které jsem zmínila výše, přímo či nepřímo ovlivňují vitalitu naší pleti na obličeji. Pokud se žvýkám nebo šklebím se pouze jedním koutkem za několik let stane, že jeden koutek úst bude výše než ten druhý, vznikne mi tak na tváři velice nepěkná asymetrie. Stejné je to při mrkání jedním okem, při zaostřování očí, kdy se veliký sval oční napne, a tím se zapojí i svaly čelní, pod obočím. Vznikne tak vráska. Někdy stačí opravdu málo, aby se naše mimika dostala do „normálu“. Tedy abychom stejně opotřebovávali pravou i levou stranu obličeje a svaly, které nemusíme zapojovat pro danou emoci nebo komunikaci, nechali odpočívat.

Vyzkoušejte to na sobě hned. Vyberte si jeden návyk, který se vám nelíbí, že je používáte. Celý týden na něj myslete a dělejte jej opačně. Například žvýkejte na druhé straně úst.

Každý z nás, ať chce či nechce, určitě nějaký z těchto návyků používá. Pokud si přejete, abych vám pomohla odhalit nevědomé návyky, které vám do tváře vyrývají nejhlubší vrásky, mrkněte na ONLINE DIAGNOSTIKU. Budu vám držet palce, ať se vám podaří se s těmito nevědomými návyky poprat. Pokud máte chuť se do tématu nevědomých návyků ponořit více, doporučuji vám kurz ŘEKNĚTE SÝR, kde je detailně pro každou partii zvlášť vypisuji. Máte nějaký svůj návyk, který jsem nezmínila? Neváhejte mi dát vědět do komentáře!

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.