NEPŘÍTEL ZVANÝ „MIGRÉNA“

Ač je společnost rozdělena na několik skupin s odlišnými pohledy, jeden společný názor ji přeci jenom spojuje – s migrénou se nekamarádí zkrátka vůbec nikdo. V tomto článku si objasníme, co to migréna vlastně je, jak souvisí s našimi hormony, a také se dozvíte, jak se jí zbavit jednou provždy. 

Co to je “migréna”?

Migréna je chronické onemocnění, které lze charakterizovat jako opakující se bolest hlavy. K záchvatům dochází v periodách. Obvykle je zasažena polovina hlavy (není to však pravidlem!). Jak ale vlastně vůbec vzniká? Dochází k ní při nadměrném stažení a následném roztažení cév. Cévní otok poté vytváří tlak na nervová zakončení a bolest je na světě. 

Jaké má migréna příčiny?

Příčin migrény je hned několik. Určitou úlohu hraje samozřejmě dědičnost. Spouštěčem může být ale například také stres, nedostatek spánku, hlučné prostředí nebo třeba přepracování. Kromě velké bolesti hlavy dochází často i k dalším nepříjemným symptomům – nevolnosti, zvracení, zvýšené citlivosti na světlo a na zvuk. Faktem je, že migrénou trpí více žen než mužů. Čím to je? Podle vědců jsou totiž možnou příčinou i hormonální změny v těle ženy. Migrény se hojněji objevují v době před menstruací a velmi časté jsou v období menopauzy, kdy dochází k poklesu hormonů. Pozitivní zprávou naopak je, že se během těhotenství náchylnost k migrénám snižuje.  

Jak se migrény nadobro zbavit?

Hádám správně, že stejně po celou dobu čtení článku čekáte na to, až se dozvíte, jak se protivné migrény zbavit? Nebojte, prozradím vám to. Doporučuji zařadit do vašeho běžného života:

  1. Pravidelný pohyb. Neznamená to, že byste se měla hned zítra začít připravovat na půl maraton nebo zvedat těžké váhy v posilovně.  Stačí, když si najdete pohybovou aktivitu, která vám přináší skutečnou radost. Co takhle procházky nebo třeba jóga? Například hormonální jógová terapie je při léčbě migrény velmi účinná. Pravidelný pohyb se může stát zároveň i duševní hygienou a prostředkem, kterým eliminujete stres a regulujete výkyvy nálad. 
  2. Správná životospráva. Do toho spadá omezení alkoholu, umělých sladidel a dráždivých jídel. Naopak se zaměřte na to, aby vaše tělo přijímalo dostatek ovoce a zeleniny. Tuto radu nepodceňujte, správným stravováním lze předejít až 75 % záchvatů. 
  3. Mezi přírodní zázraky se řadí kopretina řimbaba. Co takhle vyzkoušet bylinný extrakt z řimbaby? 
  4. Dalšími skvělými pomocníky je levandule, máta, rozmarýn a meduňka. Myslím, že takový meduňkový nebo mátový čaj zvládne při svém boji proti migréně zároveň i uspokojit vaše chuťové buňky.  
  5. Aromaterapie je taktéž cesta, jak spojit příjemné s užitečným. Jedná se o dlouhodobě nejužívanější metodu doplňkové medicíny ve světě. Říká se o ní, že je to jedna z nejpříjemnějších přírodních terapií. To zní skvěle! Nemám pravdu? 

Tak a teď už je to jenom na vás. Zajímalo by mě, kterou variantu vyzkoušíte jako první. Už víte, co je to migréna, co jí způsobuje a jak souvisí s hormony v našem těle. Znáte i mé rady, jak zmírnit bolest hlavy, popřípadě se jí zbavit nadobro. Teď už mi nezbývá nic jiného než říci – HLAVU VZHŮRU!

Mnoho mých klientek si pochvaluje, že díky pravidelnému cvičení Hormonální jógy se migrény absolutně zbavily. Chcete taky?

DVD hormonální jógy s Dinah

Pokud si přejete cvičit přímo s Dinah,  i to je možné.  Ve svých 80 letech natočila DVD, které kolegyně nadabovala do českého jazyka. Pro své klientky jsem zajistila dodávku do ČR. Více o DVD najdete zde>>>

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.