Lucie Malá: „Tantra mi ukázala, že jsem jinde, než chci být“

Lucie Malá je certifikovaná lektorka jógy, bodyworku a průvodkyně pro ženy v oblasti vědomé sexuality. Bude vás doprovázet na lednovém retreat zájezdu na Fuerteventuru, kde bude společně se mnou vést každodenní program. 

Celý článek si můžeš poslechnout také v audio verzi:

Lucie Malá o tom, jak se dostala k tantře a jak jí to změnilo život

Co Ti dala tantra? 

Tantra mě zavolala v roce 2020, kdy po načítání mojí duše bylo evidentní, že je potřeba začít jít k sobě a začít během/po mateřství věnovat péči sobě. Začít poslouchat svou duši, vědět, co tady má za úkol. Odjela jsem na tao tantru, kde jsem prošla šesti levely. Každý level mě otevíral a hodně jsem pouštěla strachy, pocity, viny, oběti, i co se týče dětství. 

Všechno kolem se mi začalo ukazovat. Ukázalo se, že nejdu po své cestě. Zjistila jsem, že nemám hranice, že nemám nějakou pevnost v sobě a asi se to promítalo do rodičovství. Díky tomu jsem zjistila, že jsem v nefunkčním vztahu, který jsem se snažila zachránit. Můj muž by se mnou na tao tantře, kde se ukázalo, že moje tělo ho k němu nepouští. 

A to je to, co mi tantra dala – cítit samu sebe, cítit své tělo, hranice. Děje se to, že při tantře a při tom, co já dělám – práce s tělem, odlupujeme emoční krunýř, který jsme si vystavili proti bolestem a také proti lásce, že pak k sobě nikoho nepustíme. Během masáže yoni skrze tlakové body se pak může stát, že nic necítíte. Já sama byla naprosto odpojená od svého těla a yoni kvůli traumatům, která vznikla například kvůli nechtěnému sexu. Možná byl chtěný, ale neuměla jsem ho prožívat. Neuměla jsem si říct, co chci.

V Mahalo centru mě naučili poznat samu sebe 

To je další věc, ke které mě to vede. Dostala jsem se loňský rok (podzim 2021) do Mahalo centra, kde stále působím a dál se učím pracovat s tělem od nejlepšího bodyworkera tady v Čechách. Tam jsem zjistila, jak pracovat s hranicemi a jak komunikovat to, co vlastně chci. Důležitá je laskavá komunikace. Učím se ji nejen sama, ale také to učím druhé – klienty na individuálních sezeních nebo ženy na různých akcích. 

Už jen to, říct si, co je za hranou bolesti, když mačkám jednotlivé body, je skvěle nejen pro klienta, ale také pro mě. Klient musí říct, že už jsme na hraně, a že tělo ten tlak už nemusí vydržet. Většinou se spustí emoce (křik, pláč), práce s emocemi mě hodně baví. Můžeme být tak zapouzdření, že už ani plakat nemůžeme. Brek nejde pustit ven, jsme odpojení a rezignovaní. Ani si to tolikrát neuvědomujeme, je to v nevědomé struktuře. 

Až zpětně jsem si uvědomila, jak jsem žila, nebo spíš nežila. Tam mě pomohly vidět to knížky typu Andrea Homolová. Jsou tam popsané úrovně vědomí a do svých 33 let jsem žila v úrovni vědomí přežít, ve strachu, žárlivosti, závisti, pocitu viny. Po prvních tao tantrách jsem odjížděla rozzářená, byla jsem v radosti a jediné moje přání bylo, aby mi ta radost vydržela. 

Že když přijedu domů, a něco se stane, abych se znovu nedostala dolů. V radosti jsem teď po většinu dne a i když mám propad, tak dokážu vidět světlo na konci tunelu a to jsem dřív neviděla. Tantra mě naučila nejenom zpomalení, dostat se do sebe, když pracuju s klientem, jsem opravdu s ním a jsem kanál. Myslím na jemnost, prázdnotu a klid a ruce mě vedou do těch míst, kde cítím hrubou vibraci nebo cítím, že je téma, které je potřeba otevřít a prodýchat. 

Jak pracuješ s klientem?

Při práci s klientem prodýcháváme body a může se dokonce stát, že se dostanou do dětství a otevře se minulý život. Technika například de-armouringu je velmi specifická v tom, že se dokáže dostat do velkých hloubek, co všechno máme uložené v těle. Nevědomí, podvědomí – pak se to může vytáhnout na vědomovo úroveň a klient si může všechno prodýchat, proplakat, prokřičet. 

Obecně ale máme potlačený hlas a při józe vedu ženy k tomu, aby dýchaly nahlas, aby se na začátku nadechly a abych slyšela, jak si oddechují nahlas. Už tohle je pro ně ale velmi těžké. Při oshových meditacích jim ani nejde si zakřičet. Tohle všechno je náš stud, který nám to nedovolí. 

Naše síla tkví v tom, otevřít to naše druhé energetické centrum, tak se napojíme na ženskou sílu, naše rody, které mohou pomoci při transformaci, při zvládání našich rodových témat, abychom všechno mohli začít dělat jinak. Vychovávat děti ve větší přirozenosti, radosti, pro děti být jako podpora nebo průvodce, protože děti jsou naši učitelé. 

Laskavé komunikaci se musíme naučit

A co učím ženy a učila jsem se sama? I když se naučíme komunikovat, tak ani nevíme, jak chceme, aby se nás například muž dotýkal při intimních chvilkách. Máme to totiž nějak naučené, stejně jako muži. Pro muže je velmi těžké slyšet instrukci, oni to berou jako kritiku. Tohle všechno se dá laskavě vykomunikovat a ženy učím to, jak to udělat tak, aby to nikoho nezraňovalo. 

Moje terapie jsou komplexní, je tam tantrický dotek, jemný a hluboký, mezi tím se pracuje s bolestí, s citlivostí těla. Když je třetí sezení a má žena chuť ochutnat energizaci těla skrz důtky, tak zkouším důtky a ty prokládám jemným dotekem. Tělo je pak probuzené a úplně jinak dokáže přijmout právě onen dotek. Dá se to posunout ještě dál, člověk se naučí poznávat svoje hranice. 

Jedním z témat je submisivita vs. dominance. My ve vztahu si myslíme, že řídíme vztah, ale ve finále, když se chceme dostat do síly, tak to nedokážeme. Na druhou se nedokážeme úplně muži podvolit. Ve vztahu se může dít to, že ženy nemohou muži důvěřovat naplno, aby mu vložily do rukou život, a děje se to, i když jsou vdané. Muž většinou není ukotvený a nemá sám svou vizi, jak má vztah vypadat a jak se má vyvíjet. Je pak těžké se někomu odevzdat. Ženy musí cítit absolutní důvěru. 

V dnešní dynamické době nikdo nevíme, co bude zítra, a umět se podvolit a jít do proudu, nechat se vést vesmírem a vědět, že nás nenechá na holičkách, to je něco, co neumí většina populace a co možná začnou přinášet ty probuzenější a vědomější ženy. Budou v důvěře, že se vše děje jak má a děje se to pod božskou ochranou, tak se začne dít transformace celého lidstva.

Co na Lucku a její práci říkají klienti?

Tereza K.

Ahoj Luci, moc děkuji za tvá slova, bylo mi s tebou neskutečně dobře, můžeš si úplne bez okras otevřeně popovídat o těch našich strastech. Ale já těmhle sezením rikam „osobní terapie”. Strašně mě to posouvá a už se těším k tobě na další. Potřebuji se sebou pracovat a věřím, že se vše promítne do partnerské pohody. Dnes jsem měla s Ráďou krásné odpoledne v Martinicích a otevřeně jsme si o všem povidali. Chci pro to udělat maximum a věřím, že i díky tobě najdu konečně cestu ke svému sebepřijetí, hlavně po fyzické stránce. Jsi můj ženský terapeut. Já jsem byla vždycky všude nejlepší (musela jsem být) ale teď chci být hlavně šťastná uvnitř, vážit si sama sebe, mít se jednoduše ráda.

Kateřina B.

Ahoj Luci 🌷 promiň, že píšu až teď. Byla jsem unavená, ale s tím jsem počítala. Řekla bych, že se víc otevřelo sebevědomí a důležitost vlastních potřeb. Je to mazec. Paráda, děkuju. Opatruj se.

Katka

Děkuji Lucce za úžasný zážitek! Když jsem se s ní domlouvala na termínu, vlastně jsem ani netušila, co všechno mne čeká. Příjemné povídání, sdílení, masáž, relaxace. Účinky doznívaly ještě několik dní a velice posílily mou ženskost. Najednou jsem se cítila skvěle ve svém těle, měla chuť nosit šaty a cítila jsem se celkově dobře a uvolněně. Těším se příště!

Simi

Wau, to byla bomba! 

Jelikož je Luci moje nejlepší kámoška, tak moc dobře ví, co prožívám, řeším a s čím se léčím… takže přesně věděla,kam věnovat pozornost, aby se ledy pohnuly. U mě je to především stres, přílišné sebehodnocení, sebekritika, zbytečně strachy a moje věčně zatížena bedra úkoly, které si sama vytvářím. Působením síly Lucčiným celým tělem a následně příjemného léčivého hlazení se moje tělo postupně uvolňovalo a zklidňovalo. Zapojením prvků BDSM daly masáži hvězdičku navíc.

Druhý den po masáži jsem cítila místa, se kterými jsme intenzivněji pracovaly. Celkový dojem z masáže je „boží” a je opravdu obdivuhodná práce těla Luci s tělem přijímajícího. Za mě top a tímto děkuji.

Lucie Špičková

Masáž od Lucinky byla naprosto skvělá, téměř žádné místo, bod nezůstal bez povšimnutí. Lucka vede masáž hodně do hloubky, kde samy zjistíme, jaké máme hranice. Díky masáži, kterou jsem u Luci zažila, jsem si v sobě uvědomila pár věcí, které jsem dlouho hledala.  Určitě doporučuji! Díky Luci

Evička

Lucinko, po masáži od tebe jsem se cítila velmi uvolněně, jak fyzicky tak psychicky. Oživujicí a energetizující byla práce s důtkama, kde jsem si uvědomila, jak velké jsou rozdíly v citlivosti různých částí těla. Moc děkuji a budu se těšit na příště.

Honza

Ahoj, masáž byla fajn, v noci jsem se vyspal v kuse a po delší době jsem měl dopoledne dost energie. Byly body, které mě bolely ještě druhý den, a tak jsem to bral jako připomenutí mých uzlů, které mě trápí. Tíha na rameni, čelist z nevyřčených a neuzavřených témat.

Káťa Veselá

Byla jsem u Lucky 2x na masáži a vybavuji si živě, že jsem po obou masážích odcházela velmi uzemněná a s velkým úsměvem. Popsala bych to jako takový návrat do svého těla. Při masáži jsem byla skutečně tady a teď, vnímala svoje tělo, moje rozlítané myšlenky neměli šanci a to je něco, co vím, že skutečně potřebuji. Řekla bych, že to byla i práce z mé strany, aniž bych fyzicky něco dělala, ale vnímat a pracovat s těmi intenzivními tlaky, a následně bylo příjemné si užívat relaxaci :)! Vstávala jsem z podložky krásně „v sobě”, uzemněná a odcházela jsem s pocitem lehkosti a uvolnění. Díky Lucko :)!

Jana V.

Vcelku dobré. Včera jsem byla hlavně unavená, ale z nevyspání a cítila jsem štiplavý pocit v nosu. Povolila ztuhlost svalů v zádech, kterou jsem cítila v posledních dnech a psychicky odpadla negativita a pesimismus, který se tam nashromáždil za cca poslední měsíc.

Luci Marková

Masáž u Lucie všem doporučuji! Když jsem odjížděla, cítila jsem se uvolněně, což jsem nečekala, protože část masáže byla překvapivě bolestivá….a to v místech, kde mám uložené bloky. Líbilo se mi, že každá bolest (nepohoda) má svůj důvod, vše krásně se vším souviselo v mým životě. A po ní vždy následovaly jemné zklidňující tahy rukou Lucie peřím. Ze srdce jí děkuji!

Petra Brožová

Byla jsem na několika masážích u Lucky, a mohu pozorovat plno změn, jak se moje tělo uzdravuje . A moje vnímání a napojení sama na sebe se o hodně změnilo k lepšímu.  Lucka to ještě domazlí nějakým olejíčkem nebo zvukem. Za mě naprosto úžasný prožitek. Snaží se mi pomoci dát tělo po těžkém zážitku do původního napojení v radosti, za to jí moc děkuji.

Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.