Anti-age: Hedvábné rukavice

Otravuje vás, že máte mastné i vlasy po každé masáži obličeje? Nebo prostě milujete rozmanité možnosti opečovávání pleti? Pak je tato mladá omlazující technika pro vás. Hedvábné rukavičky jsou cestou, jak účinně masírovat obličej, aniž bychom drhly nasucho nebo musely aplikovat olej nebo jiné klouzadlo. Všechny jejich přínosy se dozvíte v záznamu rozhovoru, který jsem pro vás připravila s autorkou Lenkou Jahodovou.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Hedvábí má úžasnou vlastnost – je klouzavé. Také má na pleť blahodárné účinky. Především ji omladí, rozzáří, ale také vypíná pokožku a při pravidelných masážích se můžete těšit na mladistvou pleť bez vrásek a záhybů. To všechno jen za pomoci vašich rukou a hedvábných rukaviček. Nepotřebujete žádné kosmetické přípravky.

PŘÍBĚH RUKAVIČEK

Autorka rukaviček a má kolegyně, Lenka Jahodová, si před pár lety zamilovala omlazující masáže. Současně ji otravovaly stále mastné vlasy, které kvůli užívaným olejům na masáž musela mýt každý den. Jednoho dne se probudila v hotelovém pokoji na polštáři z pravého hedvábí. Ten příjemný klouzavý a hebký pocit si ihned zamilovala. Navrhla střih a sehnala firmu, která jí dokáže rukavičky na omlazující masáže vyrobit. A světe div se, unikátní masážní rukavičky na omlazení tváře jsou na světě. Dneska masáže v hedvábných rukavičkách provádějí stovky žen, včetně mě. A vy si je můžete vychutnávat taky podle účinného návodu masáže.

NEPOUŽÍVEJTE HEDVÁBNÉ RUKAVIČKY, POKUD…

Pozor si dávejte pouze v případě, že máte otevřené rány na obličeji, akutní akné, ekzém nebo další kožní onemocnění. Hedvábné rukavice byste neměla používat ani v případě, že máte poruchu krevní srážlivosti a poškození kůže z důvodu lupénky nebo atopického ekzému. V takovém případě masáž neprovádějte a raději tuto metodu zkonzultujte se svým lékařem.

PŘÍNOSY RUKAVIČEK

Masážní rukavičky z čistého hedvábí pomohou pokožce nejen se prokrvit, ale nastartují vám celý den pozitivní náladou. Rukavičky by měly být vyrobené z pravého hedvábí, aby skutečně plnily svou funkci dokonale. Masáž provádějte hned po probuzení. Nastartujete tak lymfatický systém, jemné dotyky hedvábí na pokožku ji rozjasní. Masáž může trvat dvě nebo klidně pět minut, podle toho, kolik péče si chcete dopřát. Masáž hedvábnými rukavičkami patří mezi mladší metody omlazujících technik, ale její účinky jsou dokonalé. Masáž vlastníma rukama je to nejlepší, co můžete tělu i obličeji dát. Sama víte, na co se zaměřit nejvíce, víte, jaký tlak vás bude bolet a kdy bude masáž příjemná. Pod pokožkou se totiž hromadí nejen tekutiny, ale také stres a napětí. Udělejte si tak každý den čas na sebe a dopřejte své pokožce to nejlepší. Hedvábí obsahuje protein, který je téměř totožný s kolagenem – tím pádem se pokožka prokrví a bude vypnutější. Po pár masážích a pohledech do zrcadla určitě uvidíte rozdíl. Tahy při masáži můžete dělat krátké i dlouhé, nezapomínejte ani na krk nebo dekolt, které ženy velmi často zanedbávají. Hedvábí bude po pokožce klouzat, je hebké na dotek. Taková masáž vás bude zaručeně bavit. Pokožku pravidelně masáží uvolňujte, dokud nebude nejen vypnutá, ale také odpočinutá. Nervový systém bude vašimi pohyby rukou potěšený a budete se každé ráno budit s pocitem, že se máte na co těšit.

ÚDRŽBA RUKAVIČEK

Rukavice se navíc používají pořád stejné, prát je můžete, pokud budete mít pocit, že to potřebují. Vydržet tak mohou velmi dlouho. Hedvábné rukavičky jsou také jednoduché na údržbu, postačí praní na jemný program. Nejlepší ale bude je prát v ruce, protože si tím zajistíte, že je nezničíte. Hedvábí se navíc nemusí žehlit, rukavice tak můžete mít vždy připravené. Pokud vás zajímají detailní masáže pro konkrétní partie, najdete je v mých workshopech >> Stejně tak můžete pouze jemnými, intuitivními pohyby hladit pokožku na tváři a užívat si ten blahodárný pocit z hedvábného rozmazlování.

Rukavičky jsem donesla Honzovi Krausovi na natáčení v Divadle Archa, později v přenosu Show Jana Krause. A přiznávám, byl to jeden velký trapas. Honza má velké ruce a nedařilo se mu rukavičky nandat. No, nasmáli jsme se a vy můžete s námi.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.