BAŇKOVÁNÍ Z MEZOPOTÁMIE

Miluješ snadná a účinná řešení? Chceš si vybrat techniku, která zabere minimum času a účinky vidíš hned? Pak je fasciální baňkování pro Tebe ta správná varianta.

Baňkování je prastará regenerační procedura, která se využívala již ve staré Mezopotámii 3300 let před naším letopočtem. Dnes ji potkáváme mezi technikami tradiční čínské medicíny a je to jeden z prostředků, jak intenzivně uvolnit, prokrvit, okysličit svaly a měkké tkáně. Pro své dechberoucí estetické účinky je mým favoritem mezi omlazujícími technikami.

JAK VYBRAT NÁSTROJE NA BAŇKOVÁNÍ

Prapůvodní baňky byly vyrobené ze zvířecích rohů a vzduch se musel vysávat ústy, tak aby vznikl kýžený podtlak. To už si dnes těžko dokážeme představit. Později se baňky vyráběly z keramiky nebo bambusu a podtlak už se dělal pomocí nahřívání nádobky před aplikací na bolavé místo. Dnes vyráběné baňky jsou z materiálů, které jsou vhodné pro naši pokožku – zejména je to medicínské sklo, ale také silikon, případně jejich kombinace. Obličejové baňky nejčastěji tvoří podtlak stlačením silikonové části.

Začátečníci – silikonové kónické jehlany.
Pokročilí – skleněné hlavice se silikonovým balónkem.

Pro začátečníky doporučuji baňky celosilikonové. Vytvoří podtlak, který je účinný a zároveň neublíží. Silikonový odlitek musí být „bezešvý“, aby neničil vrchní část pokožky.

Začínáte? Pak buďte opatrní. Startujte omlazující proces s baňkami pro začátečníky aneb sada baněk s 10 ks obličejových tejpů „TOP START“

Vrtá vám hlavou, kde získat kvalitní fasciální baňky?
Pár jich mám skladem. Ozvěte se mi přímo:

Pokročilým doporučuji tělo baňky skleněné se silikonovým balónkem. Skleněná hlavice by měla být vyrobena z co nejtenčího chirurgického skla. Čím širší sklo, tím nižší účinek, podtlak a naopak.
Sklo musí být „beze švů“, které by drásaly pleť. Pro své zákaznice dovážím baňky obou typů ze zahraničí.

ÚČINKY

Je-li masáž obličeje provedena kvalitně, má mnoho pozitivních účinků jak pro náš obličej, tak pro celkový organismus a psychiku. Mezi tyto účinky patří omlazení pleti, oddálení procesu stárnutí, potlačení tvorby vrásek, odstranění stresu. Také uvolňuje naši mysl a navozuje pozitivní pocity a vnitřní radost.

 • Silně prokrvuje, okysličuje buňky.
 • Při správné aplikaci rozproudí lymfatický systém.
 • Rozvolní fasciální srůsty.
 • Dokáže vyhladit jemné vrásky v krátkém čase.
 • Aktivuje cirkulaci, která vede k zesílení regenerace.
 • Stimuluje růst nového podkoží.
 • Léčí pigmentové skvrny.
 • Prevence popraskaných žilek ve tváři.
 • Je skvělou prevencí vrásek.
 • Rozpouští tukové bulky.
 • Pomáhá při uvolňování horních cest dýchacích.
 • Uleví od migrény.

VYHNI SE BAŇKOVÁNÍ, POKUD…

Pro všechny ale baňkování vhodné není. Pokud trpíš na srážlivost krve, máš na obličeji puchýřky nebo bradavice, dermatitidu, otevřené rány, horečnaté onemocnění, máš méně jak 6 měsíců od aplikace výplní/kyselin, měla bys baňkování vynechat a zvolit jinou metodu omlazení. Také není vhodné ji používat při křečových žílách nebo srdečních onemocněních.

JAK APLIKOVAT BAŇKU NA PLEŤ

1. Navlhči pleť a nanes olej na obličej, krk a dekolt.
2. Silikonové tělo baňky silně zmáčkni.
3. Přilož na pokožku, vytvoří se podtlak, stisk uvolni.
4. Dlouhými tahy masíruj obličej, krk i dekolt.
5. Po ukončení masáže baňku omyj horkou vodou.
6. Po 5 aplikacích baňky vyvař v jedlé sodě.

Už nebudeš potřebovat žádnou drahou kosmetiku, protože stačí několik baněk, pár minut času a Tvá pokožka bude vypadat mladší a zdravější. Zbavíš se nejen vrásek, ale také detoxikuješ organismus a odstraníš otoky v obličeji. Reflexní body budou stimulované a zároveň se rozproudí lymfatický systém.

Vyplatí se vědět, jak přesně postupovat a také se dozvědět více o tom, jak probíhá stárnutí pokožky pleti a co ho způsobuje.

Mimochodem o baňkování jsem hovořila i u Jana Krause, ale nekoukej na to, jak baňku používá. Je skvělým příkladem, jak si zhmoždit tvář. Před baňkováním je vždy nutné nanést olej. A to Honza nedodržel. Současně nikdy baňku nenecháváme na jednom místě. Prostě Honza dělal legraci a já se strachovala, aby druhý den neměl modřiny. Neváhej zhlédnout záznam a zasmát se s námi:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.