Jedlé oleje vyživují pleť i tělo

Kůže je největším orgánem těla. Co do ní vtíráme, jako bychom polykali. Zamyslete se: jsou přípravky, které na pleť, kůži užíváte, k snědku? Jak by vám asi bylo, kdybyste je snědli? Pokud hned víte, že by vám bylo zle, pak se mějte na pozoru. Kůže nezdravé látky vstřebá a škodliviny usazuje na orgánech. Opravdu to chcete? Pokud nikoliv, nechte se inspirovat jedlou kosmetikou, bio pleťovými oleji, které můžete s radostí mazat na pleť i palačinky.

K tématu jsem přizvala odbornici na esenciální, nosné oleje Radku Krosnářovou, která sobě i svým dětem uzdravila pleť právě jedlými oleji.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Ptáte se, jaký olej bude právě pro vaši pleť tím nej? 

Připravila jsem pro vás kompletní výčet, abyste si mohli vybrat. Neváhejte při výběru spoléhat na vlastní intuici. Pleť vám řekne, na co má chuť, co potřebuje. 

NORMÁLNÍ PLEŤ

Esenciální oleje: kadidlo, pelargonie, jasmín, levandule, palmarosa, pačule, heřmánek, růže, santal
Nosné oleje: mandlový, jojobový, hroznový, slunečnicový, lněný olej
Esenciální vody: růže, kadidlo – je jen na hydrataci – ideální v létě

SUCHÁ PLEŤ

Esenciální oleje: cedrové dřevo, heřmánek, pelargonie, jasmín, levandule, neroli, palmarosa, růže, santal
Nosné oleje: avokádový olej, jojobový olej, mandlový olej, olivový olej, arganový olej
Esenciální vody: růže, kadidlo, heřmánek, geránie
POZNÁMKA: Doplňovat pitný režim.

MASTNÁ PLEŤ

Esenciální oleje: bergamot, cedrové dřevo, cypřiš, kadidlo, pelargonie, grapefruit, jalovec, citron, ylang ylang, tea tree
Nosné oleje: mandlový olej, hroznový olej, jojobový olej
Esenciální vody: rozmarýn, pelyněk, borovice
POZNÁMKA: Pozor, olej ylang ylang usměrňuje sexuální chuť – chlapy může odrazovat, ženy naopak nabuzovat. 🙂

AKNÓZNÍ PLEŤ

Nosné oleje: arganový olej, jojobový olej, kávový olej, konopný olej, kokosový olej
Esenciální vody: levandule, borovice, heřmánek

CITLIVÁ PLEŤ

Nosné oleje: mandlový olej, jojobový olej
Esenciální vody: pelyněk, kadidlo, růže, heřmánek, geránie

EKZEMATICKÁ PLEŤ

Esenciální oleje: levandule, růže, kadidlo, cedrové dřevo
Nosné oleje: konopný olej, jojobový olej, arganový olej, kokosový olej
Esenciální vody: růže, heřmánek, kadidlo
POZNÁMKA: Fakt zrovna u ekzému je lepší konzultace, je toho více, co do uzdravovacího procesu vstupuje…

HYPERPIGMENTACE

Esenciální oleje: bergamot, heřmánek, levandule, smil, neroli
Nosné oleje: šípkový olej, jahodový olej, ostropestřecový olej
Esenciální vody: růže, heřmánek
POZNÁMKA: Chce to posílit játra – DETOL a vnitřně ostropestřecový olej

Speciál Bakuch oil aktuálně není v nabídce v takové kvalitě, v jaké jsem ochotna vám jej doporučit.

Chcete se dozvědět více, ale nechcete se koukat na celé video? Přečtěte si článek níže:

Proč jsou vhodné esenciální oleje a jaký vliv mají na naši pokožku?

Radka Krosnářová, průvodkyně zdraví, se rozpovídala o tom, co jsou esenciální pleťové oleje a jaký vliv mají na naše zdraví, a to nejen uvnitř, ale hlavně navenek. Věnuje se čínské tradiční medicíně a alternativní léčbě a pro čtenářky připravila zajímavosti právě z této oblasti. Víte, jaké oleje jsou nejoblíbenější a jaký vliv mohou mít na pokožku?

Víte, jaký máte typ pleti? Podle toho si zvolte olej

Proč je dobré znát typ své pleti? Určitě je to důležité. Je ale nutné si nejdříve zjistit, co je to vlastně esenciální olej. Je to to nejdůležitější z rostliny – její krev, imunita. Proto tolik pomáhají, na rozdíl od sušených bylinek. Jsou oleje, které jsou vhodné pro všechny typy pleti, ale jsou takové, které můžete používat jen na daný typ pleti. Pro normální pleť jsou vhodné kadidlo, jasmín nebo levandule. Mastná pleť vyžaduje (ledviny) cypřiš, cedrové dřevo, růže. Citron odmašťuje, ale pozor! Citrusové oleje nedávat na pleť v létě. V kombinaci se sluncem se mohou objevit pigmentové skvrny.

U suché pleti cedrové dřevo, levandule. Levandule sama se hodí na akné, strie nebo lupénku, proto odstraní otoky nebo začervenání pokožky. Pokožka bude jemnější a bylinka je skvělá právě na uzdravení pleti. Na citlivou pleť můžete použít levanduli nebo růži. Jsou to velmi jemné oleje, které se dají použít nejen na pleť, ale také na vlasy. Růže regeneruje, vyhlazuje vrásky a celkově omladí pokožku. Kůže bude pružnější, a podobně funguje také cedrové dřevo.

Esenciální oleje je možné smíchat s nosným olejem, protože je zbytečné ho nanášet na celý obličej. Pro všechny druhy pleti je vhodný mandlový, jojobový nebo kvalitní slunečnicový olej. V případě, že si budete chtít vyrobit svou směs, je potřeba vědět, jak správně naředit oba oleje.

Poznáte kvalitní oleje? Poradím, co sledovat

Jak poznat, že je olej kvalitní? Koukejte se hlavně na složení, oleje by měly být také za studena lisované. Pokud chcete olivový olej, skutečně musí být ve složení. Esenciální oleje byste neměli kupovat v obyčejných obchodech, protože nebudou kvalitní, stejně jako nosné oleje. Můžete se řídit například cenou.

I v létě můžete esenciální oleje používat. Jestli máte mastnou pleť, vyplatí se používat je večer, protože přes den byste se mohli lesknout. V létě je potřeba dostat do pokožky hydrataci, proto je dobré oleje vtírat do vlhké pokožky. Voda látky z oleje dostane do pokožky a oleje uzamknou kůži. V zimě naopak potřebujete pleti dodat trochu mastnoty. Není ale vhodné je nanášet ráno, když máte vyjít do mrazu. V zimních měsících můžete využít avokádový nebo konopný olej, který zmírní také ekzém.

Kdy je vhodné používat oleje? Někdo je míchá do krémů, ale pokud máte kvalitní olej, nemusíte vůbec krémy používat. Záleží, do všechno krém obsahuje. Sama Radka ale krémy nedoporučuje, protože nejsou přírodního původu. Má ráda jednoduchost a právě sem patří esenciální oleje, protože se snadno nanáší a jsou vhodné nejen na pleť, ale také na vlasy. To, co používáme na pokožku, bychom měli také sníst, a proto patří přírodní produkty mezi nejoblíbenější.


Miluji život a jsem požitkář, užívám si každou chviličku. Nebylo tomu tak vždy. Před lety jsem věřila na tvrdou práci a život plný starostí. Až vlastní (ne)zdraví zastavilo můj úprk za … už ani nevím čím. Jóga se mi stala lékem, mámením, posláním, profesí. Fascinuje mě moudrost a samoléčebné schopnosti, kterými jsme všichni vybaveni. Jóga mi do života přinesla zdraví i radost. Obličejová jóga mě zbavila pigmentových skvrn. Hormonální jóga napravila (ne)plodnost a vnesla mír do duše. Cvičení po těhotné maminky mi pomáhá zvládat změny vlastního těla. Svým klientům předávám pohybem radostnou energii, cestu k životnímu elánu, k uzdravení, k sebelásce. Vedu semináře, píšu články, točím videa, tvořím online kurzy... Jsem autorkou Učebnice Omlazujících technik. Hrdá jsem na výsledky výcviku 21 dní pro krásu, který v krátkém čase omlazuje tváře o několik let. Ráda se o své poznání podělím i s vámi. Více o mém příběhu si počtěte v Učebnici Omlazujících technik.

Získejte zprávu o novém článku jako první

Nechcete se připravit o novinky na mém blogu? Nechejte mi zde svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošlu vám na něj odkaz.